Wpis z mikrobloga

@Dine: Ja uprawiam. Paleta ogólnie nie jest dobrym pomysłem, lepiej zrób sobie coś takiego ze zwykłych doniczek plastikowych. Żeby to miało sens to musiałbyś każdą z tych "paletodoniczek" w których są rośliny obłożyć folią, żeby nie ciekło. Ale jak nie będzie ciekło to nie będzie odpływu a jak nie będzie odpływu to Ci to zacznie pleśnieć wszystko. A z 2 strony jak odpływ będzie to palety będą moknąć i powoli sie
@Niewiemja: Można byłoby spróbować wyłożyć folią (albo dobrać takie doniczki) a odpływy zrobić na boki, po wywierceniu w bocznych belkach małych otworów na wodę...
a odpływy zrobić na boki, po wywierceniu w bocznych belkach małych otworów na wodę...


@chuckd: No to wtedy i tak by paleta namakała tyle, że od boku i musiałby być jakiś pojemnik, żeby to miało gdzie skapywać. Chyba, żeby to zabezpieczyć jakąś lakierobejcą. Wiadomo, że jak ktoś sie uprze to zrobi ale czy warto nie wiem.

a co sadzisz i skad brales? caly rok rosnie?


@Dine: Masz tu przykład sprzed
jak juz to bym obil folia i zrobil jakas rynne zeby zbierala z trzech pieter


@Dine: Nadal musiało by być zabezpieczone lakierem bo będzie namakać. Kombinuj, jak Ci sie uda to chętnie zobacze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dine: Moim zdaniem jak już kombinujesz zrobić wertykala z "domowych" rzeczy to dużo lepszym pomysłem były by po prostu dwie rynny - jedna z ziemią, roślinami i dziurami odpływowymi a druga taka sama zaraz pod nią, żeby woda miała gdzie skapywać
@Niewiemja: tak serio to najlepiej by było doniczki po prostu dopasować do tych rynienek i tam już do środka wsadzić na podstawkach normalnie, raczej nic by nie ciekło
ale właśnie zakupu doniczek chciałem uniknąć, bo drogie i brzydkie są, wertykal mi się znudzi i zostanę z jakimś szrotem, plus nie tyle sama ta konstrukcja mi się podoba, co mam ścianę do zagospodarowania po prostu

musiałbym szczelnie obić grubą folią a potem
zakupu doniczek chciałem uniknąć, bo drogie i brzydkie


@Dine: Kwestia gustu oczywiście, ale paleta transportowa na ścianie to też nie jest szczyt estetyki :) Dwie albo trzy ładne doniczki wystarczą, bo zioła nie muszą mieć bardzo dużo miejsca (jak posadzisz dużo, to ktoś to później musi zjeść). Jeżeli nie wiesz, czy będziesz szedł w ten temat dalej, to od tego bym zaczął. Kup coś taniego i tyle. A jeżeli ma być