Wpis z mikrobloga

Cześć.

Potrzebuje zrozumienia pewnej rzeczy.

Mam dyktaturę o etykach fanatyczny autorytaryzm i ksenofobia.

Me włości się powiększały. Niewolników przybywało. Z biegiem czasu ograniczałem im możliwość rozpłodu oraz niektórzy otrzymali wyróżnienie i zostali sługusami. Cały czas rozpładzałem główną nację. Jednak zauważyłem, że w zdobytym z eventu Ekumenopolis potrzeba mnóstwa specjalistów. Poprzerzucałem trochę z innych światów z myślą, że na nich się odnowią - chociażby poprzez rozpłodzenie ( ͡ ͜ʖ ͡) . Jakie było me zdziwienie gdy tak się nie stało (przynajmniej nic takiego nie zauważyłem). Budynki stały puste. Za to przybywało niewolników mojej rasy. Na złość (nie wiem czy to nie czasem przez fanatyczny autorytaryzm) nie mogłem wyłączyć niewolnictwa głównej rasy. Jedynym wyjściem było zrobić rezydentów z innych śmierdzących ras obcych. Oczywiście wtedy ich plugawe polityczne zapędy zaczęły mieć znaczenie.

Czy ja coś robię źle? Jak mieć nowych specjalistów? Czy oni się jakoś losowo tworzą przy reprodukcji czy tylko np. przy budowie wyspecjalizowanego budynku - czyli zawsze jest ich za mało? Nie chce tych ścierwojadów mieć za rezydentów ()/

#stellaris #strategie #strateg #strategiewojenne #strategiczne #imperiumniewolnikow
  • 10
Jeśli chodzi Ci o wyłączenie niewolnictwa to nie można tego zrobić (w poprzedniej wersji miałem tą możliwość - ale nie wiem czy byłem z fanatycznym autorytaryzmem). Obywatelstwo - full citizen. Standard życia nigdy nie miał tu znaczenia. Zmieniłem na wersje eng i nic takiego nie widziałem. ¯\_(ツ)_/¯
@Ranven: Wyglada na to, że przy fanatycznym autorytaryzmie zniewala się własną rasę. Odpaliłem grę od nowa z autokratyzmem i się rasy własnej zniewolić nie dało. Reasumując muszę osłabić swój fanatyczny autorytaryzm i wtedy problem specjalistów teoretycznie powinien się skończyć. Jednak uważam to za jakiś totalny błąd... Dzięki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MajoZZ: Nie, nie, nie. W opcjach, gdzie masz rasy widoczne, możesz zmienić prawa dla swojej rasy. Zniewolenie występuje dlatego, że autorytaryzm wprowadza specjalny poziom życia: stratyfikacja społeczna. Czyli po prostu hinduskie kasty. Ale to możesz zmienić w opcjach rasy na cokolwiek innego (jakikolwiek inny styl życia). Wtedy Twoja rasa się uwolni, bo nie możesz jako ksenofob niewolić własnej rasy
Żaden warunek nie może występować. U mnie ten występuje - zaznaczone jest jakby był spełniony: "żadne populacje moje nie są niewolnikami, ani sługami". Także to jakiś bug (,)