Wpis z mikrobloga

Dziś 1 raz morsowałem. Pomimo obaw że będzie zimno jak motyla noga zdziwiłem się pozytywnie. Super uczucie. Za tydzień powtórka. Muszę tylko kupić swoje buty i rękawice - teraz miałem pożyczone. W Decatlon polecili mi kupić.
Mam pytanie - jeśli zaczyna łapać przeziębienie można morsować? Lekki katar, czasem mnie drapię gardło ale to raczej od piwka wieczorem ostatnio. Czy lepiej odpuścić?
#morsowanie
  • 6
@WiewiurPL: szkoły są różne - jedno wchodzą żeby organizm dostał strzał od systemu immunologicznego, inni odradzają - bo może się pogorszyć. Ja wyznaję drugą szkołę - bo nawet biegania na mrozie przed kąpielą źle działa na gardło. Jeśli lekkie przeziębienie dopadnie Cię po 1 morsowaniu to nie przejmuj się - tak bywa.
@WiewiurPL: odradzam, żeby morsować powinieneś być zdrowy i silny - to jest jednak duzy szok i obciążenie dla organizmu. Morsuję już parę lat i nadal zdaży mi się czasami przesadzić (zbytnia brawura w nawale endorfin :D ), potem czuje dzień czy dwa jak organizm walczy z wyziębieniem, jestem osłabiony. To jest ten element który hartuje ale gdybym był osłabiony czy zainfekowany wczesniej to jest duża szansa że organizm jednak nie da