Wpis z mikrobloga

@gnt_1: zapomniałem, że ty nie jesteś zbyt bystrym człowiekiem i trzeba ci wszystko dokładnie opisać.

To jest dokładnie taka sama procedura jak przy zmianie płci. W pierwszej kolejności oddziaływanie psychoterapetyczne i farmakologiczne, a dopiero potem operacja. Poniżej linki

Musi przejść przez bardzo szczegółowe badania psychologiczne mające nie tylko potwierdzić psychiczną tożsamość płciową, lecz również wykluczyć szereg zaburzeń psychicznych, mogących dawać taki objaw, po których wyleczeniu okazuje się, że dana osoba nie chce już zmieniać płci. Taki fałszywy obraz siebie może powstać u pacjenta np. na skutek schizofrenii lub jako efekt uszkodzenia mózgu. Psycholog wystawia zaświadczenia dla seksuologa i dla sądu – konieczne jest również formalne przeprowadzenie sprawy.

Kolejnym krokiem jest terapia hormonalna. Już samo przyjmowanie hormonów prowadzi do szeregu zmian fizycznych w organizmie osóbtransseksualnych, tak że osoba transseksualna zaczyna przyjmować wygląd zgodny ze swoją płcią psychiczną. Jednak przyjmowanie hormonów może być obarczone wieloma efektami ubocznymi. Może wywołać depresję, problemy
  • Odpowiedz
@biesy: załóżmy, że chcę zmienić płeć. jaki masz z tym problem?
powiedz mi, co tobie konkretnie w tym przeszkadza i dlaczego powinienem kierować się w swoim życiu i kierować i decydować o swoim życiu słuchając ciebie.

pytam jako lewak, pedzio. zechciej mi odpowiedzieć prawicowy kolego.
  • Odpowiedz
@biesy: no i prawidłowo wyjaśnił dziwaków. Ty się chłopie musisz nudzić mocno, przeglądasz co tam słychać w Republice i wrzucać tutaj. Dostaniesz może i kilkaset plusów wśród multikont tęczowych, ale rzeki kijem nie zawrócisz.
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Plusowałam, bo jako satyra jest zabawne. I jeżeli podejdziesz do tematu w tak prosty sposób, to faktycznie coś w tym jest. Niestety, świat jest dużo bardziej złożony i nic nie jest czarno-białe. Za to szambem jest walka polityczna i nazywanie ''szambem'' czegoś co nie jest zgodne z Twoją ideologią czy poczuciem humoru. Ja stoję po środku tego wszystkiego i mam ubaw z takich ludzi jak Ty, niezależnie od strony.
  • Odpowiedz
niejedna osoba z tej ''dzieciarni'' przewyższa Cię intelektem


@night_witch95: no, raczej nie jesteś to ty, skoro plusujesz takie obrazki, które nazwałem szambem nie dlatego, że nie pasują mi do ideologii, tylko dlatego, że robi jaja z logiki i całego procesu zmiany płci. Patrzac na stan wiedzy w tematach lewicowych w tym kraju, nie potrzebujemy gówno obrazków, które dodatkowo wyśmiewają te kwestię i pogłębiają głupotę w tym narodzie ( ͡°
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Po środku ogółu wcale nie znaczy, że po środku absolutnie w każdym temacie będę poglądy mieć wypośrodkowane. Odrobinkę mylisz pojęcia. Ty tutaj prezentujesz 0-1 myślenie. Rozumiem, że sam na taki proces zmiany się chcesz zdecydować, że tak bardzo Cię drażni ten temat? Stan wiedzy jest znikomy po obu skrajnych stronach. Ponownie mówisz tylko o lewicy. ''Może nie jesteś w takim centrum, jak Ci się wydaje?'' ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Rozumiem, że sam na taki proces zmiany się chcesz zdecydować, że tak bardzo Cię drażni ten temat?


@night_witch95: a nie mogę po prostu rozumieć, dlaczego ktoś by chciał się podjąć takiej operacji, czuć do tej osoby empatię i walczyć o jej prawa oraz godne postrzeganie przez społeczeństwo? Muszę koniecznie sam chcieć takiej operacji? Strasznie zero-jedynkowe myślenie prezentujesz, nie sądzisz?
  • Odpowiedz