Wpis z mikrobloga

@Wiktor_Suworow: o czym ty czlowieku #!$%@? xD mlodzi ludzie wychowani w UK pochodzacy z rodzin muzułmańskich bardzo czesto sami tocza beke ze swoich mocno wierzacych rodzicow i tak samo sie laicyzuja jak reszta inteligentnego spoleczenstwa. Zwlaszcza nastolatkowie, ktorzy czesto urodzeni i wychowani w normalnym kraju maja problem z przyswojeniem idiotycznych doktryn, ktore kieruja ich rodzicami odwracaja sie od religii. Wiem ze to przyklad anegdotyczny, ale mieszkajac w Londynie pod jednym dachem
@Ipsy: to dłuższy temat, ale w wierze katolickiej nie jest najważniejsza sama wiara, a jej efekty. Mimo tego co byś nie napisał, najbardziej wpływowe środowiska na świecie to środowiska ludzi wierzących.

Co do laicyzacji młodych w UK, mówisz że toczą bekę? Jednostkowy przykład nie jest dowodem na cokolwiek. Poza tym aż tak im ufasz, że wierzysz im w każde słowo? Tobie również polecam zapoznanie się z zasadami tej religii, bo według
wspólnych części jest dużo więcej. Tak smao nienawidzą Żydów, postępu, ateistów.


@chanelzeg: w praktyce najbardziej chcą tego zwolennicy ściągania imigrantów. Inaczej po co popieraliby masowy import takich ludzi?
@suluf: @chanelzeg ale upraszczacie...

wiecie ze wiekszosc katoli nie zgadza sie z naukami kosciola w sprawie antykoncepcji i in vitro, skala przemocy wobec kobiet w PL jest bardzo niska...

ale spoko- więcej islamskich studentów popiera mordowanie w imię religii niż fanatycznych katoli sprzeciwia się antykoncepcji (%) ale dalej porównujcie te dwie rzeczy ze sobą xD
ale spoko- więcej islamskich studentów popiera mordowanie w imię religii niż fanatycznych katoli sprzeciwia się antykoncepcji (%) ale dalej porównujcie te dwie rzeczy ze sobą xD


@KakaowyTaboret: ale upraszczasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Daczego nie można porównywać dwóch rzeczy ? Zwłaszcza że miały swój początek w tej samej części świata. No chyba że mordowania w imię religii i stosunku do antykoncepcji, bo nie ma to za bardzo
@suluf:

No bo pewnie sprawy dotyczące mordowania w imię religii kamieniowania, nienawiści do homoseksualisów czy ateistów będą w zupełnie innych rzędach wielkości- jakoś nie zauważyłem by w Polsce skazywano na śmierć ateistów, lub penalizowane były związki homoseksualne (takie prawa wprowadzili zaborcy w momencie w którym z tych praw rezygnowano zamiast je wprowadzać- więc pewnie nigdy nie byłoby ich w Polsce)

Więc porównajmy stosunek do homo- w Polsce brak kiedykolwiek nienarzuconej penalizacji-
No bo pewnie sprawy dotyczące mordowania w imię religii kamieniowania, nienawiści do homoseksualisów czy ateistów będą w zupełnie innych rzędach wielkości- jakoś nie zauważyłem by w Polsce skazywano na śmierć ateistów, lub penalizowane były związki homoseksualne


@KakaowyTaboret: no bo Polska (zwłaszcza współczesna ) nie jest aż tak fundamentalna. Istnieją miejsca gdzie panuje chrześcijański fundamentalizm. Oprócz tego wejdź w jakiekolwiek temat o gejach i zobacz najbardziej plusowane komentarze.

Więc porównajmy stosunek do
@Gorejacy_krzak_agrestu:

Nie, miałem na myśli te fragmenty, gdzie jest mowa wprost o zabijaniu innowierców.


Te które zostały "anulowane" przez Nowy Testament, podobnie jak m.in. rozwody i zakaz jedzenia wieprzowiny?

no bo Polska (zwłaszcza współczesna ) nie jest aż tak fundamentalna. Istnieją miejsca gdzie panuje chrześcijański fundamentalizm. Oprócz tego wejdź w jakiekolwiek temat o gejach i zobacz najbardziej plusowane komentarze.


@suluf

Plusowane były też komentarze o gazowaniu katolików, i że katol powinien
Te które zostały "anulowane" przez Nowy Testament, podobnie jak m.in. rozwody i zakaz jedzenia wieprzowiny?


@KakaowyTaboret: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo, albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić” (Mt 5,17).

Plusowane były też komentarze o gazowaniu katolików, i że katol powinien byc szczesliwy gdy nazywa się go szczurem więc to kiepski dowód ¯_(ツ)_/¯ zwłaszcza, że równie dobrze te osoby mogą popierać socjal, lub go pobierać więc raczej kiepscy z nich
@suluf:

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo, albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić” (Mt 5,17).


:-) Wiesz, że wypełnić oznacza spełnienie wymagań, udoskonalenie :-) A Jezus powiedział również:

Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było


a każda sytuacja w NT gdzie Prawo Mojżeszowe miało być zastosowane (kamieniowanie) chwalone było zachowanie wprost przeciwne :)

jak mówiłem ateizm nie sprawia że
to o czym piszesz to marginalna skrajność u wykopowych konserwatystów


@KakaowyTaboret: a ja co napisałem ? U polskich katolików ?

:-) Wiesz, że wypełnić oznacza spełnienie wymagań, udoskonalenie :-) A Jezus powiedział również:

Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było

a każda sytuacja w NT gdzie Prawo Mojżeszowe miało być zastosowane (kamieniowanie) chwalone było zachowanie wprost przeciwne :)


@KakaowyTaboret:
@suluf:

a ja co napisałem ? U polskich katolików ?


Napisałeś o wykopowych konserwach- podejrzewam, że to nadal niewielki margines :-)

obawiam się że katolicy się z tobą nie zgadzają.


:-) Za to praktycznie zawsze zgadzają się z tym, że kamieniowanie jest już nieaktualne- dziwne, że wtedy nie bierzesz pod uwagę źródeł katolickich ;)

Gdy Izraelita mówił o Prawie, chodziło mu nie tylko o objawione Prawo Boskie, ale również o setki
@KakaowyTaboret: co ty o tym kamieniowaniu i rozwodach ? To że możesz się obecnie rozwieść bez problemu to zasługa zmian w społeczeństwie a nie tego co Jezus powiedział. Kamieniowaniu też przestało być w modzie bo zmieniło się społeczeństwo. Czy to twój jedyny argument ? 10 przykazań tez nie jest już aktualne ? No chyba że tylko te "dobre" rzeczy obowiązują ? No wiesz, rozwody i zakaz kamieniowaniu ( ͡° ͜
@suluf:

co ty o tym kamieniowaniu i rozwodach ? To że możesz się obecnie rozwieść bez problemu to zasługa zmian w społeczeństwie a nie tego co Jezus powiedział


Mojżesz pozwolił na rozwody, a Jezus ich zabronił- jest to przykład zmian w prawie, podobnie jak jedzenie wieprzowiny czy wydawanie córek za ludzi z innego plemienia, oraz traktowanie nieposłusznego syna :)

Kamieniowaniu też przestało być w modzie bo zmieniło się społeczeństwo.


Kamieniowanie zawsze
Czyli ta katolicka fundacja powołana przez Konferencję Episkopatu Polski się nie zna ? Bo Jezus zmienił zdanie o rozwodach i złe mówi o MORDOWANIU innych kamieniami ? Następne co zrobisz to może zauważysz że w księdze z przed dwóch tysięcy lat są sprzeczności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@suluf:

:-) Doczytaj czego dotyczyły zmiany w prawie i co Jezus mówił- "na początku tak nie było" :-) W Nowym Testamencie nigdzie nie ma pochwały kamieniowania, a przecież mówiłeś o kamieniowaniu homoseksualistów... ;)

I skoro bierzesz za źródło Episkopat Polski to mam znaleźć co źródła kościelne mówią o kamieniowaniu i o co chodzi z wypełnieniem prawa, oraz, że Nowe Przymierze oznacza Nowe Prawo (umowę, zbiór zasad w zależności od tłumaczenia) :-)
:-) Doczytaj czego dotyczyły zmiany w prawie i co Jezus mówił- "na początku tak nie było" :-) W Nowym Testamencie nigdzie nie ma pochwały kamieniowania, a przecież mówiłeś o kamieniowaniu homoseksualistów... ;)

I skoro bierzesz za źródło Episkopat Polski to mam znaleźć co źródła kościelne mówią o kamieniowaniu i o co chodzi z wypełnieniem prawa, oraz, że Nowe Przymierze oznacza Nowe Prawo (umowę, zbiór zasad w zależności od tłumaczenia) :-)


@KakaowyTaboret:
@suluf:

Episkopat to chyba jest wiarygodne źródło ? No chyba że oni nie wiedzą co Jezus sądzi o kamieniowaniu


Będzie emotka- xD wskaż, gdzie episkopat popiera kamieniowanie :)

a że są w błędzie jeżeli chodzi o to czy stary testament ciągle obowiązuje katolików.


Episkopat twierdzi, że Prawa Starego Testamentu katolików nie obowiązują :-) (chodzi o literę prawa, prawa które narzucili ludzie, a obowiązuja prawa boskie, moralne)

Natomiast Jezus mówiąc o Prawie,
@KakaowyTaboret: > Te pierwsze obowiązują chrześcijan tak samo jak Żydów, z tym tylko, że Chrystus Pan pouczył nas, jak należy je oczyszczać i pogłębiać

@KakaowyTaboret: Czyli jednak rdzeń wiary skąd pochodzi ? To że obecnie katolicy ignorują najgłupsze pomysły nie zmienia faktu że ciągle tam są. To że Jezus mówi że cie przyszedł nic zmieniać, nie sprawia że każdy odłam chrześcijaństwo rozumie to na swój sposób. to jest zwykłe skakanie
@Gorejacy_krzak_agrestu:

Nie znam sprawy. Jedna część Biblii powstała po to, żeby anulować drugą? Czy obowiazują obie, ale jedna bardziej? ( ͡º ͜ʖ͡º)


jedna częśc Biblii mówi o wypełnieniu.. no dobra- w uproszczeniu Nowa Część informuje, że kamieniowanie nie obowiązuje i od teraz jest nowa umowa (Nowe Przymierze może być tłumaczone jako nowe prawo, nowe zasady, nowa umowa) Jezus mówi, że prawo dane przez Boga zostało zmienione
@suluf:

Mhm... ile było ofiar katolików na stosach? Mniej niż myślisz ;-)

No i sądy inkwizycyjne to fajny przykład- wprowadziły trochę cywilizacji do średniowiecznego dzikiego sądownictwa ;)

Nadal za słąby przykład by oskarżać o to konserwy:)

a fetysz kamieni- sam cos pisales o kamieniowaniu
sam cos pisales o kamieniowaniu


@KakaowyTaboret: ale nie wtrącałem go potem do prawie każdej swojej wypowiedzi.

Mhm... ile było ofiar katolików na stosach? Mniej niż myślisz ;-)


@KakaowyTaboret: A ile myślisz że ja myślę ? Bo jak mniej to spoko bo przynajmniej ich nie UKAMIENOWALI a to już ustaliliśmy był powód przyjścia Jezusa, zmiana metody mordowania ludzi o odmiennych poglądach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i
@suluf:

le nie wtrącałem go potem do prawie każdej swojej wypowiedzi.


Przecież rozmawialiśmy o kamieniowaniu gejów więc to początek i centrum naszej dyskusji :-)

A ile myślisz że ja myślę ? Bo jak mniej to spoko bo przynajmniej ich nie UKAMIENOWALI a to już ustaliliśmy był powód przyjścia Jezusa, zmiana metody mordowania ludzi o odmiennych poglądach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To Ty to ustaliłeś :-) Owiana złą
Świeckie, a religijne wprowadziło cywilację :)


@KakaowyTaboret: Ja wiem że inkwizycja ma trochę złą sławę i że poprawiła procedury sądownicze ale świeckość wcześniejszej władzy ? Sugerujesz że nagle pojawili się katolicy i wprowadzili cywilizację ?

Przecież rozmawialiśmy o kamieniowaniu gejów więc to początek i centrum naszej dyskusji :-)


@KakaowyTaboret: No ci przyznałem że katolicy przerzucili się na inne metody. W swoim oryginalny wpisie nie podałem przecież że katolicy to robią
@suluf:

Ja wiem że inkwizycja ma trochę złą sławę i że poprawiła procedury sądownicze ale świeckość wcześniejszej władzy ? Sugerujesz że nagle pojawili się katolicy i wprowadzili cywilizację ?


Czyli katolików, a może teistów obarczysz błędami kilkutysięcy lat cywilizacji? To ateistów obarczamy Stalinem, Leninem, Mao i Pol Potem (pasują też do antyklerykałów) :-)

No ci przyznałem że katolicy przerzucili się na inne metody. W swoim oryginalny wpisie nie podałem przecież że
Czyli katolików, a może teistów obarczysz błędami kilkutysięcy lat cywilizacji?


@KakaowyTaboret: A jaka to cywilizacja była w średniwieczu w europie ? KATOLICKA. Poprzedzająca ją grecka czy rzymska akurat miała inny stosunek do gejów

Robią... 300 lat temu i 5 rocznie versus 5 wczoraj na rynku w Bagdadzie? Jest pewna różnica skali nie uważasz?


@KakaowyTaboret: Czyli przesladowania gejów to tylko jak dostaną kamieniem od muzułmanów ? Chrześcijańska Uganda i kara śmierci
@suluf

A jaka to cywilizacja była w średniwieczu w europie ? KATOLICKA. Poprzedzająca ją grecka czy rzymska akurat miała inny stosunek do gejów


Czyli obarczasz katolików wszystkimi zbrodniami cywilizacji średniowiecznej Europy?

Czyli przesladowania gejów to tylko jak dostaną kamieniem od muzułmanów ? Chrześcijańska Uganda i kara śmierci albo więzienia się nie liczy ?


Liczy się, ale przypominam- rozmawialiśmy o polskich konserwach i islamistach, a Ty wyskakujesz z Ugandą :) I tak liczy
@Gorejacy_krzak_agrestu:

Wyjaśnię jeszcze raz- zgodnie z NT to prawo z ST zostąło zmienione (przez ludzi i/lub Mojżesza) i zgodnie z słowami proroków (m.in. Jeremiasza) Jezus przyszedł dając ludziom Nowe Przymierze (nowe prawo, nowa umowa i tak dalej) i podobnie jak w prawodawstwie- obowiązująca jest nowa ustawa, lub nowe (znowelizowane) rozporządzenie ;)

Więc KK stwierdził, że zgodnie z naukami Jezusa mamy teraz Nowe Przymierze, Nowe Prawo, a to co obowiązuje Żydów nas
@Wiktor_Suworow: O co Ci chodzi z tą doktryną islamu? Bo jeśli dobrze kojarzę, to jedna z nich mówi, żeby poznawać różne szkoły i punkty widzenia. Coś jakby katolikom Bóg kazał trochę poprotestantować, trochę pokalwinić, poprawosławić i pojehowić. Ty sugerujesz coś odwrotnego - hurr durr, doktryna islamu zabrania ludziom zarabiać pieniądze :)
Czyli obarczasz katolików wszystkimi zbrodniami cywilizacji średniowiecznej Europy?


@KakaowyTaboret: No ale skoro naśladowali Jezusa to chyba nie powinny się żadne wydarzyć ?

a Ty wyskakujesz z Ugandą :)


@KakaowyTaboret: Przynajmniej wyskoczyłem z czymś konkretnym, bo póki co raz wtrąciłeś Bagdad. I ciągle też nie wiem po co, nigdzie nie zaprzeczyłem zapędom do mordu islamu. To że w Polsce nie mordują nie oznacza że katolicy nigdzie indziej tego nie robią. Myślę
źródło: comment_N3gaVLjCitT8skoxPIW2FEGEZb0BrPjM.jpg
@suluf:

Przynajmniej wyskoczyłem z czymś konkretnym, bo póki co raz wtrąciłeś Bagdad. I ciągle też nie wiem po co, nigdzie nie zaprzeczyłem zapędom do mordu islamu. To że w Polsce nie mordują nie oznacza że katolicy nigdzie indziej tego nie robią. Myślę że spora część gejów w Afryce nie jest jakoś spokojna bo mają nad sobą katolicyzm.


Wyskoczyłeś co nie pasuje wykopowym polskim konserwom :) i nadal katolicyzm mniej morduje od
nadal katolicyzm mniej morduje od islamu zaprzeczasz? :)


@KakaowyTaboret: A ja mówię o hasłach padających na wykopie, i syfie jak tylko jest coś o gejach w tyle a nie o statystycznym polaku katoliku i ilości osób które zamordował.

Porównuję Islam z katolicką Europą


@KakaowyTaboret: Europa i jej traktowanie mniejszości o dziwno się poprawia ze spadkiem religijności a nie nie na odwrót. To nie Ateisci mają w swojej świętej księdze wersy
@suluf:

A ja mówię o hasłach padających na wykopie, i syfie jak tylko jest coś o gejach


Na wykopie masz tysiące (jak nie dziesiątki tysięcy) użytkowników- jest szansa, że 99% ma gejów w dupie i kompletnie ich nie obchodzą :)

Europa i jej traktowanie mniejszości o dziwno się poprawia ze spadkiem religijności a nie nie na odwrót. To nie Ateisci mają w swojej świętej księdze wersy nawołujące do nienawiści i nie
@Dobre_bo_z_Marcepanem islam jest lepszy dla prawaka niz demokracja bo:

1. Geje nielegalni
2. Tylko allah moze cie sadzic
3. Tradycyjny patriarchat
4. Kobieta ma gowno do gadania
5. Mozesz miec wiele zon
6. W niemczech dostajesz kase za darmo i nie trzeba tyrac na budowie

Gdybu tylko prawactwo mialo troche rozumu to masowo zaczeloby sie obrzezywywac i przechodzic na islam. Same profity. ( ͡º ͜ʖ͡º)
zgodnie z nauką katolicką i episkopatem na który sie powolales to tam jest o drugim policzku jalmuznie i wybaczeniu


@KakaowyTaboret: No historia pokazała, dzięki temu w tej europie było lepiej za katolicyzmu, bo nie było nigdy wojen bo wszyscy słuchali tych dobrych rad z bibili i ignorowali te złe.

Czyli opierasz się na stereotypach i że mogą istnieć tylko dwa obozy, lewy dobry i prawy zły? Che Guevara i ZSRR nie