Wpis z mikrobloga

Dzień doberek, czy mirko jest w stanie polecić jakieś konkretne urządzenie wpinane do gniazdka prądowego, które pozwoli mi wzmocnić sygnał #wifi w domu? Macie jakieś takie godne polecenia? W jakiejś sensownej cenie, krezusem nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) #repeater #internet #dom
  • 4
@rawator: Drugi ruter w trybie AP+Client. Można to zrealizować bardzo tanim kosztem. Kwestia o jaką sieć Ci chodzi, na ile komputerów, jakie przepustowości byś chciał itp. Na pewno odradzam te repeatery wkładane w gniazdka plug and play.
@Lechu1777: to wygląda mniej więcej tak jak na załączonym obrazku. W łazience w prostej linii pomiędzy modemem a obszarem, gdzie zasięg ssie, stoi pralka, a sprzęty w aneksie kuchennym są zabudowane.

W głównej mierze Interesuje mnie tam zasięg wifi na ten moment, chociaż z kabla też nie pogardzę. Dodam, że w ścianie w puszce jest wejście na kabelek rj-45 w obu pomieszczeniach, ale akurat to przekracza moją wiedzę i wyobraźnię w
Pobierz rawator - @Lechu1777: to wygląda mniej więcej tak jak na załączonym obrazku. W łazien...
źródło: comment_0pUn3bHEcTrXMBO25EKJxwmzpH5G48Ny.jpg
@rawator: Wystarczy wpiąć po obu stronach kabel jak masz w puszkach wypuszczone RJ45 (tzn. o ile te gniazda są połączone, ale może być tak, że wszystkie RJ w mieszkaniu schodzą się w skrzynce elektrycznej lub w skrzynce obok niej, wtedy tam musisz też spiąć razem). Sprawdź dla testu na laptopie czy wpięcie bezpośrednio do karty sieciowej da od razu internet. Jak tak to wystarczy zwykły ruter z wejściem WAN RJ45 choćby