Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić co takiego Adamowicz zrobił - poza tym, że został zabity - że ludzie zachowują się jak przy śmierci Jana Pawła II? Bo może jestem dziwny, ale sama śmierć mi nie wystarcza aby kogoś kanonizować
#gdansk #adamowicz #takaprawda
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pol12345: nie został kanonizowany, nikt go nie uważa za świętego. Był po prostu dobrym prezydentem, zginął nagle, tragicznie na oczach tysięcy ludzi
  • Odpowiedz
  • 25
@Pol12345 Rządził piąta kadencję w Gdańsku bez przerwy od ponad 20 lat i mocno przysłużył się dla miasta różnymi decyzjami za swoich rządów.
  • Odpowiedz
@Pol12345: ja czekam na cenzoadamowicza, bo te modły, płacze i wynoszenie Adamowicza na piedestały to już lekka przesada

rozumiem, człowiek został zabity, tragedia się stała, smutek i żal, ale ludzie płaczący i rzucający się na kolana i rozpaczający, że "wszędzie jest tyle nienawiści" to już przesada
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: zdobył 37%, Płażyński 30%, Wałęsa 28%. Zdajesz sobie sprawę, że w pierwszej turze przeważnie głosy rozkładają się na więcej niż dwóch kandydatów?
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: Ale nadal z wyborów na wybory w zasadzie zmiatał konkurencję, 2006 60% w pierwszej turze, 2010 54% w pierwszej, w 2014 61% vs 38% w drugiej. Od której strony by na to nie patrzeć, cieszył się dużym poparciem i ciężko to podważyć.
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: Z wymienionych lat druga tura była wcześniej tylko w 2014 roku, gdzie w pierwszej zgarnął 46% vs 26% Jaworskiego. Nie wiem co próbujesz udowodnić, że nie cieszył się poparciem w Gdańsku? Wyniki jakoś mówią co innego.
  • Odpowiedz
@Pol12345: Za jago rządów Gdańsk stał się najlepszym miastem do życia w Polsce. Nie byłem fanem wielu jego pomysłów, ale muszę przyznać, że całokształt prezentuje się pozytywnie. Mam nadzieję, że ktokolwiek kto przejmie po nim schedę nie r------e mojego miasta.
  • Odpowiedz