Wpis z mikrobloga

wykopki z #it #pracbaza #korposwiat dostalem propozycje pracy w innej firmie, zarobki sporo wieksze, technologie lepsze bo nowe, ludzie sympatyczni, ale jeden zapis mi sie nie podoba, w skrócie:

Będę zobowiązany bezpłatnie usuwać błędy w oprogramowaniu które wykonałem podczas trwania umowy oraz *12 miesiecy od rozwiazania umowy*.

Macie takie zapisy, czy jakies janusze pracy i s--------c? #januszebiznesu #pytaniedoeksperta
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cesarz_Polski: tez tak myslalem. zadzwonie do dziewczyny z HRu od nich, bo wydawała się super miła jak gadalismy, i przedyskutuje odnosnie tego fragmentu - bo niestety ale to jest furtka do późniejszego wykorzystywania mnie do przerabiania kazdej zmiany ktora nie miala odpowiedniej dokumentacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cesarz_Polski: @Cesarz_Polski: Bo masz mentalność chłopa pańszczyźnianego, żyjącego w poczuciu wiecznej krzywdy.
Chcą po prostu gwarancji na to, co powstanie w wyniku współpracy. Gwarancję wlicza się do ceny usługi\produktu lub wycenia osobno i wszyscy są zadowoleni. Ale do tego trzeba trochę więcej, niż postrzeganie świata jak ofiara, którą wszyscy są oszukać. I napawanie się swoją zajebistością, że się nie dało, bo się kogoś wyśmiało - czym się tu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Marcelele: Nie usuwaj zapisu, tylko zadbaj o precyzyjną definicję błędu, zasady odbioru Twoich usług, tryb zgłaszania i obsługi błędów. Wyceń to i negocjuj. Jeśli dojedziecie to porozumienia, to ok. Jeśli nie, to trudno - nie ma obowiązku współpracy, to nie jest powód do obrażania się. Zachowasz się jak cywilizowany człowiek, a nie chłopek roztropek potrafiący tyko narzekać, że Janusze, że oszukujo, że wykorzystujo.
  • Odpowiedz
@Marcelele jeśli będziesz firmą, to jest tak jakby gwarancja, rękojmia. Wszak nie będziesz pracownikiem, tylko będziesz wykonywał usługę jak np. hydraulik. Jak coś zwali, to też to naprawia za darmo.
  • Odpowiedz