Wpis z mikrobloga

Ogladam #sexeducation na #netflix i jestem aż w szoku. W 3 odcinku 17 letnia dziewczyna idzie dokonać aborcji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zakłamane pokazanie rzeczywistości - po prostu poszła o 17 do fajnej kliniki, wypisała papiery i o 18:30 z niej wyszła jak gdyby nigdy nic, a po zabiegu dostała pudding czekoladowy. Bez kwoty do zapłaty, bez powikłań, bez jakiś przemyśleń. Tak po prostu zrobiła aborcję, a wieczorem uczyła się na następny dzień do szkoły. Była też tam kobieta, która mówi, że jest tak już któryś raz z kolei i nikt nie widzi w tym problemu.
Mam nadzieję, że jakoś pociągną ten wątek, bo ten odcinek pokazał tysiącom nastolatek, że nie trzeba się zabezpieczać, skoro można od tak za darmo i w ciągu godziny mieć aborcję bez żadnych problemów. Nawet bez jakiejkolwiek obecności rodziców.
#seks
  • 194
@konsumatumest
Mam dokładnie te same przemyślenia co Ty i aż postanowiłem się po dłuższym czasie wypowiedzieć. Nie rozumiem dużych zachwytów nad tym serialem, co prawda ma on w sobie coś co sprawia, że chce się ten serial obejrzeć do końca, ale poza tym pokazuje on kompletnie zakłamany świat, a sam temat seksualności ukazany jest tu tylko w kontekście tego, że każdy się pieprzy. Wzmianka o aborcji była idiotyczne nie jestem ani zwolennikiem
dzbanie ale to nie o to tu chodzi wykonanie zabiegu aborcji nie wygląda tak że idziesz do sklepu kupić sobie buty i po godzinie wychodzis


@LinQ: Ale to wygląda tak jak każdy inny zabieg i praktycznie tak to zostało przedstawione. Przychodzisz na umówioną wizytę, lekarze robią co mają robić i tyle, nie wiem czego ty nie rozumiesz xD
@katius: no jak się wpadnie to okej. ale boję się, że jedna jedyna nastolatka nie ogarnie tego tematu i nie weźmie pigułki/nie użyje prezerwatywy bo stwierdzi, że 'a najwyżej wyskrobię'. Aborcja powinna zawsze być zajebistą ostatecznością i jakąś bardzo niechcianą wpadką, która się zdarzyła np. przez pęknięcie gumki pomimo uważania i prawidłowego założeia (ale tutaj już wchodzą tabletki po, a nie czekanie na miesiączke licząc, że nic się nie stało). Serial
@Deska_o0: no właśnie nie dostała, bo była usypiana i leżała na stole :D więc miała normalną skrobankę. co zabawe - była usypiana w makijażu i po wybudzeniu z narkozy nadal miała nieskazitelny makijaż. poważne zabiegi z narkozą chyba tak nie działają, nie?