Wpis z mikrobloga

Jest 2019 rok, a ludzie nadal nie wiedzą, jak jeździć po drogach wewnętrznych. Dzień zaczynam od pięknego wymuszenia pierwszeństwa i obelg lecących, jak z karabinu, w moją stronę. Wieloletni mieszkaniec osiedla, kurła jego mać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#krakow #kodeksdrogowy #zalesie
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Profil_Internetowy: Wracam z pracy przez rondo Barei. Idealna nazwa. Masz oznakowanie poziome i pionowe. Trzeci zjazd na Dobrego Pasterza z Lublańskiej tylko z wewnętrznego pasa, a miałem tydzień, gdzie codziennie miałem wymuszenie z zewnętrznego. Dramat
  • Odpowiedz
@Profil_Internetowy: kierunkowskazów zawsze używasz zmieniając kierunek ruchu, nie ważne czy to jest główna czy podporządkowana. Ale fakt, jak ktoś zjeżdża z głównej na wprost to mógłby włączyć kierunkowskaz w prawo bo jest to czasem mylące (oczywiście o ile nie ma dodatkowej drogi w prawo :))
  • Odpowiedz
@Profil_Internetowy: w tym wypadku możesz, bo nie ma alternatywnej drogi w prawo, a dzięki temu dajesz jasny sygnał, że nie jesteś jednym z tych, którzy jadą drogą główną bez kierunkowskazu.
Natomiast jakbyś jechał dalej główną, to obowiązkowo lewy kierunek.
  • Odpowiedz
@SmileyRipper: rondo Barei - tam zawsze są takiego problemy jadąc od Lublańskiej w Dobrego Pasterza. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo często ktoś jedzie nieprawidłowo.
  • Odpowiedz
@Profil_Internetowy: a jadąc prosto zasadniczo nie daje się kierunku. Napisałem tylko, że jak nie masz żadnego skrętu w prawo, to jednak możesz dać, bo odróżnisz się od tych, którzy jadą w lewo bez kierunku, ale to już wykracza poza przepisy.
  • Odpowiedz