Wpis z mikrobloga

Mircy, chcę nauczyć się grać na pianinie, co będzie dobre na początek w małych pieniądzach? Myślałem o Yamaha p45 czy może lepiej kupić coś używanego? #pianino
  • 13
@Gunwiarz Jako początkujący miałem p45 i nie polecam (ale dobre na maks. 2 pierwsze lata nauki). Na początek znajdź nauczyciela, który ma akustyczne pianino lub fortepian i weź jedną lekcję. Sprawdzisz, czy Ci się podoba i jak pracuje prawdziwy instrument. Najlepsze byłoby używane pianino akustyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gunwiarz na początek weź to p45 albo coś z kawai. Jak opanujesz i podstawy techniki i poczujesz, że dalej chcesz się rozwijać, to wtedy kupisz coś lepszego. Akustyczne pianino jest najlepsze, ale poniżej 4k raczej nic dobrego nie kupisz (słowa mojego nauczyciela), a grać na instrumencie, który nie trzyma stroju to pomyłka. Oczywiście, jeden rabin powie tak, a drugi inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) według mnie nie ma
@vinuso: czemu? jak w dobrym stanie to bez znaczenia, to też była moja pierwsza styczność. a jednak ten model jest bardzo polecany na początek, ze względu na prostote i ważone klawisze