Wpis z mikrobloga

Wykopki, potrzebuję pomocy z wyborem internetu. Obecnie posiadam internet stacjonarny od Netii o kosmicznej prędkości 10Mb/s. Oczywiście taka prędkość to gówno w obecnych czasach, jednak moja linia podobno nie pozwala na większą. Netia oferowała mi zwiększenie prędkości za darmo, potem powiedzieli, że "sorry, ale nie da rady", wczoraj dzwonili i oferowali przedłużenie umowy wraz ze... tak! ze zwiększeniem prędkości internetu xD @Netia_Official jesteście nienormalni! ( ͠° °)

Stąd moje pytanie: JAKI INTERNET WYBRAĆ??? ¯\_(ツ)_/¯

Wymagania: bez limitu danych, "cywilizowana" prędkość, stabilność połączenia, nie za miliony monet

#kiciochpyta #internet #pytanie #komputery

  • 12
Ja długo się nie mogłem przekonać do LTE ale w końcu zaryzykowałem. Miałem Orange na miedzi 20mb z czego max to było 11-12 i #!$%@? bo od jakiegoś czasu zrywało połączenia i pingi skakały do 200. Żeby nie iść w koszta (jakby coś nie banglało) kupiłem router Huawei b315 używkę za 100 zł. Wrzuciłem kartę z nju (za 48 Zeta mam dwa numery no limit i 50 gb transferu) i o dziwo
@oporopowrotnik91: możesz próbować wyszukiwarek operatorów:
Jedna
Druga
A najlepiej wpisz w google swoją miejscowość + internet, po prostu. Może być jak najbardziej radiówka. LTE w ostateczności, sieć komórkowa to nie jest dobry pomysł na internet w domu. Obłożenie nadajnika będzie tylko rosnąć = prędkość spada. Plus jest duży nacisk QoS (Quality od Service), taki system priorytetowania, czyli np Youtube jest ważniejszy od gier czy torrentów i jak się zapcha łącze to
@oporopowrotnik91: a jaka miejscowość? Może jakiś AirMax, oni mają duże pokrycie, ale tylko na zachodzie... Czasem większe sieci nie wyskakują w googlu, a pokrywają. Ale to trzeba kogoś kto inwestuje w infrastrukturę, a nie tylko utrzymuje stare anteny ;)
Może być LTE, ale tak jak pisałem - trzeba po prostu empirycznie sprawdzić, który dostawca jest najlepszy. Tutaj możesz sobie zobaczyć maszty w Twojej okolicy i co na nich wisi. Albo
@Odczuwam_Dysonans: Ryki, lubelskie.
Jeśli określenie "po miedzi" oznacza zwykły kabel telefoniczny to tak, mam taki teraz. Jak wspominałem, podobno ta linia nie pociągnie więcej niż 10 Mb/s (teraz leci czasami 12Mb/s).
Mam 4 numery w Tmobile, zasięg też z tego co widzę na stronach od Ciebie (dzięki ;) ) jest spoko w każdym zakresie. Nie muszę się aż tak spieszyć z wyborem na szczęście. Mogę spokojnie wybadać rynek.

EDIT: sprawdziłem na
Pobierz oporopowrotnik91 - @Odczuwam_Dysonans: Ryki, lubelskie. 
Jeśli określenie "po miedzi...
źródło: comment_FTitkxrsiBvsICPi9GMOcFTGw5F5fudP.jpg
@oporopowrotnik91: a, no to po sieci telefonicznej (potocznie miedzi) nie ma co, będzie to samo co w Netii.
Najlepiej byłoby testować sieci nie na telefonie (ale orientacyjnie też wystarczy), ale na modemie, wszystkie na tym samym. No, albo na tym samym telefonie, w tym samym miejscu z dobrym zasięgiem, najlepiej z widocznością w stronę nadajnika. Za ~40zł dorwiesz już np Huawei E3372 (bardzo popularny modem LTE), gdybyś chciał się pobawić, a