Wpis z mikrobloga

@Muodyhuopiec1919: Często taka cera powstaje w wyniku stosowania makijażu, a kobiety jeszcze się celowo malują, by to przykryć i tak to działa w kółko, a gdyby się tak od początku nie malowała tym świństwem, to byłaby normalną, ładną kobietą. Oczywiście nie zawsze musi tak być, problemy z cerą mogą mieć zgoła inne przyczyny.
  • Odpowiedz
Oczywiście nie zawsze musi tak być, problemy z cerą mogą mieć zgoła inne przyczyny.


@Radeg90: W istocie, ale wygodniej jest po prostu dorabiać do tego jakieś chłopskorozumne wydziwy.
  • Odpowiedz
@Muodyhuopiec1919: Dlatego nie wiem czemu na kobiety mówi się płeć piękna skoro one muszą malować sobie twarz i poprawiać wizualnie resztę ciała różnymi sciągaczami i powiększaczami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Często taka cera powstaje w wyniku stosowania makijażu


@Radeg90: Głupoty gadasz. Są różne przyczyny trądziku, jak ktoś wyżej napisał - w dużym stopniu to wina złego odżywiania się i zatruwania na inne sposoby, czasem przez hormony, macanie twarzy brudnymi rękami, ale na pewno nie przez makijaż. Lol, tylko na męskich forach widuję ten mit.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Zaatakowałaś mnie tak jak bym stwierdził, że winny jest zawsze makijaż, a to nieprawda. Napisałem powyżej, że dieta może to powodować:

No dobrze, ale to nie oznacza, że tak musi być za każdym razem. Czasem wystarczy prawidłowa, zdrowa dieta i brak wiedzy o tym, że jakaś potrawa uczula. Rezultatem tego może być trądzik.


We wspomnianym przez Ciebie komentarzu napisałem również, że:

Oczywiście nie zawsze musi tak być, problemy z
  • Odpowiedz
@Muodyhuopiec1919 @Radeg90: Łatwo jest generalizować, ale szkoda, że w ten sposób mega krzywdzi się osoby, które dostały trądziku, mimo że normalnie się odżywiały i wcale nie przesadzały z make-upem. Trądzik może dać nieźle w kość.
Przykładowo dziewczyna z wpisu ma taką cerę, a nie inną, bo stosowała kurację przeciwtrądzikową, lecz uczulił ją jeden ze składników medykamentu i leczenie przyniosło odwrotny efekt
  • Odpowiedz
Często przyczyną sporej ilości zaskornikow/pryszczy u kobiet jest niedokładny demakijaż i zbyt ciężkie, zapychające i nieodpowiednie kosmetyki do danego typu cery. Mało która kobieta potrafi dokładnie umyć twarz po całym dniu noszenia makijażu. Odpowiednia pielęgnacja też ma bardzo duży wpływ. No i wiadomo dieta, stan zdrowia.
  • Odpowiedz
Makijaż to ukrywanie zaniedbań.


@Muodyhuopiec1919: To jest mega szkodliwy stereotyp... serio, trądzik to tak naprawdę wiele chorób dających ten sam objaw (wypryski), więc generalizowanie, że ktoś ma trądzik, bo "nie dba o siebie", to stereotypy w wuj, bo przyczyn może być milion ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niech najlepszym przykładem będzie to, że wiele osób wcale nie dba szczególnie o siebie, prowadzi siedzący tryb życia, żre fastfoody,
  • Odpowiedz
@Radeg90: Takie generalizowanie jest bardzo krzywdzące. Ja się zmagam z trądzikiem od dobrych 5 lat, w tym roku wybiła mi już dwójka z przodu. Przez lata nie wychodziłam z domu bez make upu, bo się wstydziłam zwyczajnie i tylko słyszałam "jakbyś myła twarz mydłem to by ci wszystko przeszło", "ale nos to ty chyba omijasz" (na nosie mam tragiczne zaskórniki, zresztą nie tylko), "jakbyś nie paćkała tak twarzy to nie
  • Odpowiedz
w dużym stopniu to wina złego odżywiania się


@janeeyrie: Jak dla mnie to jeszcze większa głupota. No chyba że taki wysyp trądziku jest jakąś reakcją alergiczną, wtedy się zgodzę, bo w innym wypadku praktycznie każda publikacja na ten temat którą miałem okazję przeczytać wskazywała na nikłą, lub wręcz zerową korelacje pomiędzy sposobem odżywiania się a występowaniem trądziku i zachęcała do dalszych badań. Dermatolodzy u których bywałem mieli podobne zdanie. Zresztą
  • Odpowiedz