Wpis z mikrobloga

Na Peruna i Swaroga! Przypominam wszystkim religijnym i wierzącym Polakom iż prawdziwym wierzeniem Słowian w tym naszych przodków - Polan było pogaństwo! Chrześcijanizm został na narzucony siłą przez obce mocarstwa,pod groźbą eksterminacji w imię Chrystusa! Podobnie jak obecnie próbują to narzucić w Europie wyznawcy Allaha!

Do dziś większość świąt i zwyczajów wywodzi się z kultury wierzeń pogańskich. Zostały one jedynie zaadaptowane przez podstępnych chrześcijan, by uspokoić biednych, zmuszonych do wyrzeczenia się swoich Bogów Pogan! I co teraz Chrześcijanie - narodowcy?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Religia_Słowian
https://kritikos.pl/Viking-Prawdziwe-korzenie-chrzescijanskich-swiat

#religia #wiara #poganie #bekazkatoli #chrzescijanstwo #katolicyzm
Pobierz xandra - Na Peruna i Swaroga! Przypominam wszystkim religijnym i wierzącym Polakom iż...
źródło: comment_MY9gLUhivORJFcZSJkGvHzkckvbnLyb4.jpg
  • 136
@xandra: Kler i Kościół to tylko ludzie. Jak chcesz możesz uznać księdza za pracownika, który odprawia Mszę Św. i chodzisz na mszę a nie do księdza. Za czasów Jezusa faryzeusze też nie byli święci i Jezus ich odpowiednio opieprzał, nawet powiedział, że nierządnice wejdą przed nimi do nieba. Pierwszy papież trzy razy wyparł się Jezusa a św. Paweł, prześladował i torturował chrześcijan.
@GlassOfJuice: Ale skąd wiesz o Jezusie, św Pawle itd? Podpowiem ci, od tych oszustów, którzy przez 22 lata okradali bezkarnie (zginęło 66 tomów akt, wiele zdekompletowano, wiele spraw się przedawniło) ciebie, mnie, twoich znajomych i wszystkich innych Polaków dla własnego zysku. Od nich i od ich poprzedników, którzy tylko gromadzili majątki, zdobywali wpływy i władzę. Jakoś trudno uznać ich za wiarygodne źródło informacji... ( ͡º ͜ʖ͡º)
@xandra: Wiem z Biblii, która jest o wiele starsza niż 22 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za wszystko odpowiedzą, jeśli nie przed tym sądem to na tym ostatecznym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz, że jak będzie sąd ostateczny to nie będzie żadnej tajemnicy na świecie? wszystko będzie jasne kto co i za ile? każdy będzie znał każdą myśl. Dlatego jako chrześcijanie musimy powstrzymywać
@StaryWilk:

A może wejdzie nauka, wiedza, rozum i rozsądek.

Nie wejdzie, bo ludzie muszą w coś wierzyć. Czy istniała jakaś cywilizacja nieposiadająca własnych wierzeń? Na zachodzie kościół jest wypleniany, ale na jego miejsce wchodzi islam. Bo życie nie znosi próżni.
@GlassOfJuice: A kto spisał biblię? Jeszcze wcześniejsi poprzednicy... Nie odpowiedzą przed nikim, bo nie ma przed kim odpowiadać, dlatego robią to od wielu setek lat, przez prawie dwa lat wymyślali kolejne ciekawostki, czyściec, trójcę świętą i inne cuda na kiju. Ale sens jest taki, że religia to po prostu świetny biznes i tylko tyle. Dlaczego teraz nie ma cudów? Objawień? Nagrań? Widziałeś jakieś cuda? Papieża uznali świętym bo niby kogoś uleczył.
Nie wejdzie, bo ludzie muszą w coś wierzyć. Czy istniała jakaś cywilizacja nieposiadająca własnych wierzeń?


@AgresywnyKardiolog: Najlepiej niech wierzą w naukę i wiedzę, rzeczy namacalne i sprawdzone. Dawne cywilizacje nie posiadały takiej wiedzy jak nasza więc tłumaczyły sobie niezrozumiałe zjawiska bogami i duchami. Czasy się zmieniły i pora z tym skończyć.
Wolałbym żeby odpowiedzieli przed "tym" sądem ziemskim


@StaryWilk: Ja też bo wtedy mniejsza jest kara będzie na tym ostatecznym

A kto spisał biblię?

@xandra: Wielu niezależnych autorów na przestrzeni ok. 15 stuleci.

religia to po prostu świetny biznes i tylko tyle

No... a ilu ludzi straciło życie dla tego biznesu, prawie wszyscy apostołowie dali się zabić.
Ogólnie żeby zbudować kościół i utrzymać księdza potrzeba pieniędzy tu ameryki nie odkryłaś.

Dlaczego
Wielu niezależnych autorów na przestrzeni ok. 15 stuleci.

@GlassOfJuice: Którzy mieli interes aby to wymyślać i pisać.

No... a ilu ludzi straciło życie dla tego biznesu, prawie wszyscy apostołowie dali się zabić. Ogólnie żeby zbudować kościół i utrzymać księdza potrzeba pieniędzy tu ameryki nie odkryłaś.

A jakie masz na to dowody, że jacyś apostołowie istnieli? Jak masz kasę możesz zmieniać historię, "odkrywać" zaginione pisma itd. Kościół ją ma.

Żadnych cudów nie
@StaryWilk:

wierzycie w tego samego żydowskiego boga

Gandhi zapytany, czy jest hinduistą:

Tak, jestem, ale jestem także chrześcijaninem, muzułmaninem, buddystą i żydem.

Ale różnice w chrześcijaństwie i islamie są ogromne.
JPII ucałował koran, aby okazać muzułmanom szacunek


@AgresywnyKardiolog: Tak i powiedział: "wierzymy w tego samego boga" tak kolego, Judaizm, Chrześcijaństwo i Islam to religie wyrastające z tego samego rdzenia tzw abrahamowego. To, że jestem niewierzący nie znaczy, że nie mam wiedzy. ¯\_(ツ)_/¯