Wpis z mikrobloga

SMSy na Wykopie

Wspominałem Wam wcześniej, że aktualnym priorytetem dla nas jest zwiększenie bezpieczeństwa Użytkowników, a także serwisu. Jedną z obietnic było wprowadzenie SMSów w procesie rejestracji.

Obietnica została dotrzymana i każdy nowy użytkownik rejestrując się teraz w serwisie musi dodatkowo zautoryzować się numerem telefonu.

Zmiana ta wymagała od nas zmian w regulaminie, dlatego każdy z Was otrzymał nowe jego brzmienie na swoją skrzynkę mailową.

W przyszłości rozważamy wprowadzenie możliwości podania numeru telefonu dla obecnych użytkowników jako opcji na dodatkowe zabezpieczenie swojego konta.

Przy okazji zachęcam Was do sprawdzenia i zaktualizowania Waszego adresu mailowego w profilu. Często zdarza się tak, że osoby wpisujące tam tymczasowe maile, w przypadku zapomnienia hasła nie będą mogły odzyskać dostępu do konta.

Pozdrowienia!

#wykopchangelog #wykop #wykopblog
źródło: comment_bgGgdjtwakOKrb4ZycJH3wp56FjghtQI.jpg
  • 361
@m__b: mało. wymuście autoryzację wszystkich użytkowników. niech wyślą wam skan dowodu lub paszportu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
usuń konto coraz bliżej, tym razem już chyba na dobre
Dobrze, że zdążyłem przed tą innowacją, nie musiałem dzięki temu oddawać mojego numeru telefonu w ręce przyszłych crackerów, którzy posiądą bazę danych plus wiązać konta w sposób trudny do zaprzeczenia z numerem, z którym państwo ustawami "antyterrorystycznymi" wymusiło na mnie powiązanie mojej osoby.

@m__b
Tak bez ironii, nie można by było zamiast tego wprowadzić captchy do postowania powyżej jakiegoś limitu?
@m__b:

każdy nowy użytkownik rejestrując się teraz w serwisie musi dodatkowo zautoryzować się numerem telefonu.

W przyszłości rozważamy wprowadzenie możliwości podania numeru telefonu dla obecnych użytkowników jako opcji na dodatkowe zabezpieczenie swojego konta.


Nie ma mowy żebym wiązał numer telefonu z kontem na wykopie zwłaszcza, że karty sim w Polsce dzięki PiSowi trzeba rejestrować.
@m__b: Wasz newsletter o zmianie regulaminu wpadł do spamu i z automatu oznaczony został oznaczony jako próba oszustwa. Trzeba mieć narąbane we łbie, żeby takie komunikaty:
- wysyłać z adresów "gówno-wykop.pl"
- dawać klikalne "#!$%@?.pl"
- bounce ustawić na no-REPLAY - kuźwa, odtwarzać będziecie to w kółko?

Jak taką amatorkę odpieprzacie na tym etapie, to nie wróżę wam lepiej w dalszej części zabawy.
P.S. 7 minut temu zarejestrowane konta spamują znowu
@m__b rozumiem kwestie bezpieczeństwa, ale to portal że śmiesznymi obrazkami i kompletnie nie rozumiem po co podawać nr telefonu, zważywszy że każda karta musi być zarejestrowana. Niech tylko będzie wyciek to dopiero będą kłopoty. Prywatność, to była fajna cechą tego portalu. Będzie trzeba jednak zarejestrować się po branżowych forach w celu pomocy. Tam przynajmniej nikt nie chce mojego numeru.
ej, ja wykopu tak nie bardzo ogarniam, więc korzystam tutaj z okazji, i pytam: o co chodzi z tym, ze jak na głównej stronie są jakieś niusy/arty(jak zwał tak zwał), to na niektórych można kilkać minusować etc, a na niektórych(jak np. ten tutaj), tylko plusować. Od czego to zależy?
@m__b: nie każdy ma nr telefonu, ale z drugiej strony nie kazdy potrzebuje konto i to jest fajne. Kwestię rejestrowania na maile tymczasowe można łatwo wyjaśnić - nadal uważa wykop za guvnoportal - i on nim nadal jest niestety, w dobie ostatniego szamba jakie się tu odbywa - jak bany niewinnych osób (znam osobiście goscia, który nie może u was się dowiedzieć dlaczego został zbanowany, mimo, że nic nie postował, tylko
@m__b: wiesz o tym że są api które pozwalają na kupowanie numerów telefonów i na odbieranie smsów? jak będą chcieli będą dalej spamować a utrudni to tylko normalnym użytkownikom korzystanie z serwisu ty pajacu i wtedy będziecie mieli numery telefonów które prędzej czy później wyciekną