Wpis z mikrobloga

Słyszałam ostatnio z opowieści starszych znajomych że niektórzy z nich chcieliby znać jakiś język, ale są za starzy na naukę (35lat o.O). Więc większość z nich zna tylko szczątkowy rosyjski.

Jaki język oprócz polskiego , esepearnto i angielskiego sprawiłby że już za rok lub dwa , zarabiali byście więcej / wyprowadzili byście się do kraju z tym językiem?

#pytanie
#jezykiobce
#praca

Język który warto znać na równi z angielskim to :

  • Niemiecki 36.8% (64)
  • Norweski 9.2% (16)
  • Szwedzki 1.7% (3)
  • Hiszpański 14.4% (25)
  • Rosyjski 10.3% (18)
  • Włoski 1.7% (3)
  • Francuski 4.0% (7)
  • Chiński (to chyba za 5 lat) 12.6% (22)
  • Szwajcarski 6.9% (12)
  • Inny (napisz w komentarzu) 2.3% (4)

Oddanych głosów: 174

  • 15
@obecny_duchem: jak w polsce, to ten z ktorym mamy nawiecej kontaktow - czyli pewnie niemiecki. a tak ze sie nauczysz jakiegos na b1 i tam przeproawadzisz to niewiele ci da, bo dalej bedziesz polakiem z b1 jezykiem i zadnymi specjalnymi umiejetnosciami. to nawet menel bedzie lepszy od ciebie, bo zna lepiej jezyk.

polaczenie znajomosci jezyka z jakimis dodatkowymi umiejetnosciami moze dac wiele.
@obecny_duchem: Jezyki bardziej "orientalne" czyli azjatyckie, arabski w kwestiach zarobkowych w zasadzie znać najlepiej, ale tu się pojawia problem nauki - trwa zwykle bardzo dlugo, szkol jezykowych jest mniej a zeby wyjechac obyc sie z jezykiem tez są to czasowo i finansowe duzo kwoty. wiec najlepiej jezyk kraju ktory masz blisko, niemiecki w tym wypadku, francuski.
@piaskun87: uczyłeś się go sam ?

Widzę że nikt nie lubi Włochów( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wpisałem Szwajcarski z racji tego że nie jest to język 1:1 w stosunku do Niemieckiego. Zależnie od położenia na mapie Szwajcari może się różnić np poprzez nacisk na francuski lub niemiecki
()w sumie co ja tam w wiem , w nogach śpię
@obecny_duchem hiszpańskiego? Tak, 2 lata tam pracowałem, Hiszpanie cannot into inlisz, więc trzeba było się szybko uczyć. Wiadomo - Kali jeść, Kali pić, ale przynajmniej piwo sobie zamówisz. Bardzo łatwy, gramatyka zbliżona do naszej (bez der/die/dasów), dużo słów brzmi podobnie do Angielskich odpowiedników.
Chciałbym się go nauczyć tak na B1, ale jestem leniwy i nie msm umiejętności językowych.
@obecny_duchem: generalnie kazdego z nich bym sie chetnie nauczyla, bo nie wierze, ze jest sie za starym na nauke. jednakze na chwile obecna chce doszkolic ang i nauczyc sie hiszpanskiego, potem moze portugalski, bo chcialabym zwiedzic ameryke poludniowa. plus znajomosc jezyka azjatyckiego wydaje sie ciekawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#!$%@? nie ma języka szwajcarskiego jełopie xDDD


@xeerxees: powiedz to rodowitemu szwajcarowi :D, najczęściej będzie się zapierał rękoma i nogami, że to inny język. Jak siedzicie w grupie ze szwajcarem i niemcem to polecam zadać pytanie o język i patrzeć jak się szwajcar wykręca próbując nie urazić niemca XD

Wpisałem Szwajcarski z racji tego że nie jest to język 1:1 w stosunku do Niemieckiego. Zależnie od położenia na mapie Szwajcari może