Wpis z mikrobloga

Za jakiś miesiąc/dwa będę się szykował do zakupu pierwszego samochodu. Na 99% będzie to samochód z LPG. Do 5500 cebulionów. Zależy mi na w miarę mocnym sprzęcie i pytanie, czy Hyundai Coupe II gen (2.0 najlepiej) będzie ok? Jak to chodzi z LPG? Ile muszę siana poświęcić na utrzymanie takiej maszynki? Może lepiej wybrać coś innego? Z góry dzięki za pomoc!

#otomoto #motoryzacja #samochody
  • 75
  • Odpowiedz
@rumcajs666: Doceniam pomoc, ale te modele nie są zbytnio trafne względem moich wymagań. Ja chcę mieć jakieś 100 kuni i się nimi zabić! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W tej cenie nie da się zbytnio kupić mocnej fury. Ja chcę coś leciutko mocniejszego niż modele które podałeś. Niemniej jednak jestem wdzięczny za pomoc :)
  • Odpowiedz
@adameqq: Kumpel miał taką i sobie chwalił. Ja tym nie jeździłem więc nie bardzo mogę coś wskazać. Mogę za to dać Tobie taką radę: jeśli nastawiasz się na model samochodu, to wejdź na forum użytkowników, poczytaj, popytaj. Najprędzej się tak dowiesz czego się spodziewać.
  • Odpowiedz
@adameqq: Zerknij na rover 45. Model blizniaczy z honda civic. Moze accord jakis sie znajdzie, albo toyota corolla lub avensis. Brdzo porzadne samochody. W porownaniu z vag czy bmw malo awaryjne. Niestety ruda moze troche je podjadac jak ktos zaniedbal.
  • Odpowiedz
@adameqq: zamiast pojamności i mocy lepiej brać pod uwagę przyspieszenie 0-100, no chyba że zależy ci na wygodnym wyprzedzaniu w trasie, ale tu chyba nie o to chodzi
  • Odpowiedz
@szymin89: rover i corolle popatrzę, dzięki!

@P0G0: Chcę "w miarę" dynamicznie się rozpędzać, bo czasem po prostu trzeba. Oczywiście "w miarę", bo nie ma co liczyć na cuda przy takich starociach
  • Odpowiedz
@lubie-solnik: 60% wartości auta w 3 miesiące? serio? dawno takich głupot nie czytałem
co ty niby chcesz w takim aucie robić za kwotę 3k?
@adameqq: za 5k spokojnie kupisz auto którym będziesz się cieszył parę lat, w tym czasie nazbierasz więcej pieniędzy i kupisz coś nowszego
  • Odpowiedz
@adameqq: Na Twoim miejscu chyba zainteresowałbym się golfem IV ;) Model dość popularny wiec tani w naprawach. Części również w dobrych cenach. Polecić można większość silników. Dobrze podchodzi gaz. Ale i diesla można bez obaw szukać.

Wyżej pisałeś, ze weźmiesz pod uwagę rover. Uważaj na silniki serii K (benzynowe). #!$%@?ą uszczelkę pod głowica (koszt około 1200-1400zl) i gaz musi być założony przez ogarniętego fachowca. Oprócz tego samochód godny polecenia ;)
  • Odpowiedz
@lubie-solnik: pewnie, robić rozrząd w aucie za 5k którym max pojeździ 2 lata xD
olej i filtry to grosze, klocki wcale nie są konieczne, zależy co się kupuje. opony przecież dostanie razem z autem i nie musi ich od razu wyrzucać
do tego wliczasz OC jako koszt auta? w każdym będzie musiał to opłacić i nigdy tego nie odzyska
z góry zakładasz najgorszą możliwą opcję, jakby to auto miało pochodzić
  • Odpowiedz
@adameqq: za 5500 pln chcesz hyundaia coupe. Można próbować, ja bym przede wszystkim zwracał uwagę na stan techniczny, w szczególności na blachę. Blacharka jest droga i każda naprawa to maskowanie usterki na jakiś czas.
Rozstrzał cenowy jest spory. Możesz obejrzeć trzy auta po 5k i będą wyglądały jak stare kapcie taty a czwarty za 4,5k będzie ok. I nie skreślałbym innych aut. Ja szukałem Civica, Corolli, 106 (w ostateczności) 206,
  • Odpowiedz