Wpis z mikrobloga

Za jakiś miesiąc/dwa będę się szykował do zakupu pierwszego samochodu. Na 99% będzie to samochód z LPG. Do 5500 cebulionów. Zależy mi na w miarę mocnym sprzęcie i pytanie, czy Hyundai Coupe II gen (2.0 najlepiej) będzie ok? Jak to chodzi z LPG? Ile muszę siana poświęcić na utrzymanie takiej maszynki? Może lepiej wybrać coś innego? Z góry dzięki za pomoc!

#otomoto #motoryzacja #samochody
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adameqq: jakbyś był zainteresowany roverem to polecam forum roverki.pl. Tam dowiesz się wszystkiego oraz polecane warsztaty w Twojej okolicy. Ceny części na normalnym poziomie. Akurat podstawowe sprawy jak klocki czy filtry i olej na lajcie ogarniałem sam wiec robocizna w kieszeni. Jedyna usterka u mnie to była kopułka która przez mikropęknięcia złe podawała iskrę i nie chciał odpalić. Oprócz tego 3 lata bez wkładu. Co weekend do dziewczyny jeździłem 130km
  • Odpowiedz
@aarahon: Zwrócę na to uwagę, wielkie dzięki!

@img99x: Szczerze mówiąc to nie wiem. Troszkę się boję "egzoryczności" tego autka, ale może niesłusznie. Na pewno jeszcze o nim poczytam, dzięki!
  • Odpowiedz
@lubie-solnik ale da sie kupic auto za 5500 nie wymagajace drogich napraw i pakietow startowych.
Tylko nie bedzie marka niemiecka,japonska czy auto poszukiwane na rynku wtornym.
I tak,w kazdej chwili moze cos sie zepsuc.
W kazdym aucie uzywanym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adameqq: Ja mam Colta CJ0 (V gen. 1996-2002) podobnie jak jeden z mirkow którzy pisali wyżej. Fajny samochód, jak to male japońce z tamtych lat fajnie jezdzi - z tylu wielowahacz, elegancko pracująca skrzynia biegów, silnik który lubi kręcenie wysoko. Silnik 1.6 powinien dawać radę - to chyba 113km było, po lifcie (1999 chyba) auto nie wygląda prehistorycznie, łatwo znaleźć (szczególnie polifta) z klimą, elektrycznymi szybami i lusterkami, absem, wspomaganiem,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adameqq: A, co do osiągów. Zaczynałem od samochodów mających 130-150 POTWORNYCH KONI, jeździłem tez dużymi samochodami (busy maxi, pickup). Jak masz trochę oleju w głowie, to nie ma problemu. 50kmh po wiosce jedzie sie podobnie autem z silnikiem 50KM, jak i 200KM. Inne podejście to moim zdaniem #!$%@?, moim potworem 1.3 zajechanym też zdarza mi się jeździć nieodpowiedzialnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adameqq: Ja mojego kupiłem przez przypadek, wiec nie wiem. Z ciekawych samochodów to Ford Puma, mi się szalenie podoba z zewnątrz (jakby go obniżyć ze 3cm) z silnikiem 1.7 125km. Mechanicznie to Fiesta, w internecie znajdziesz różne materiały mówiące, ze pomimo prościutkiej budowy zawieszenia prowadzi się to świetnie. Problem taki, że też ciężko znaleźć z LPG ladny egzemplarz.
  • Odpowiedz
@Browing: Ludzie wyżej uświadomili mnie, że prawie nie ma szans kupić za 5k pseudosportowego auta w dobrym stanie. Zapewne jakbym dobrze i długo szukał to kto wie... w oko wpadły mi teraz Peugeoty 307, ale nie wiem, czy w tej cenie kupię takowy w dobrym stanie. Dzięki za podpowiedzi !
  • Odpowiedz
@adameqq: nie patrz na konkretny model. sprawdź ogłoszenia w okolicy w tej cenie i z lpg, jak tam znajdziesz coś sensownego to pytaj czy jest spoko. co do tego Coupe to rdza je wpierdziela, niezbyt dobry pomysł bo za rok może nie mieć progów.
  • Odpowiedz