Wpis z mikrobloga

Za jakiś miesiąc/dwa będę się szykował do zakupu pierwszego samochodu. Na 99% będzie to samochód z LPG. Do 5500 cebulionów. Zależy mi na w miarę mocnym sprzęcie i pytanie, czy Hyundai Coupe II gen (2.0 najlepiej) będzie ok? Jak to chodzi z LPG? Ile muszę siana poświęcić na utrzymanie takiej maszynki? Może lepiej wybrać coś innego? Z góry dzięki za pomoc!

#otomoto #motoryzacja #samochody
  • 75
  • Odpowiedz
@adameqq: nie słuchaj malkontentów którzy do tego uważają 140 konne auto za jakiegoś potwora, przecież to auto przyspiesza do 100 w ponad 9 sekund!
Jeśli ktoś uważa to za mocny samochód to chyba jeździł tylko Corsą na kursie
  • Odpowiedz
Widzę, że nikt nie potrafi uargumentować swoich słów, zamiast pomocy otrzymuję odpowiedzi typu "XD", "jesteś #!$%@?", "rok w #!$%@? czasu". Szukam auta, oczekuję pomocy, za głupie komentarze podziękuję. Jeżeli się #!$%@?ę, to w sumie mój problem. #!$%@? mnie wypoki.

@P0G0: Dzięki za podpowiedź, ale wiesz... jedne auta lepiej się sprawują z LPG, drugie mniej. Wole spytać, bo się nie znam.
  • Odpowiedz
@adameqq: Czekaj czekaj, tu chyba piszą ci słynni "zawodowi" kierowcy ciężarówek. Ja sam w 2 lata przejechałem koło 100k, no ale fakt jeden debil musi 25 lat posiadać prawko, żeby jeździć jak człowiek - drugiemu wystarczy rok, może dwa. Odradzam Coupe II, Tigry czy Pumy. Takie samochody podobają się przez pierwszy rok, w ciągu drugiego będziesz żałować że nie wziąłeś sobie czegoś 5-drzwiowego. Sam posiadam "świetną" pumę i pluje sobie
  • Odpowiedz
@Rejiv: No tak, oni przejechali do tyłu więcej, niż ja normalnie XD No tak sądzę właśnie. Z jednej strony to się wydają fajne auta, a z drugiej jednak mam świadomość, że to pewnie przekatowane graty. Co byś wybrał, jakbyś mógł cofnąć swój wybór? :P
  • Odpowiedz
@Rejiv: a ja mam auto dwu miejscowe i jestem z niego bardzo zadowolony, ludzie mają różne wymagania po prostu
@adameqq: nie tak dawno sam chciałem kupić dokładnie ten model i z tego co pamiętam to w kosztach utrzymania wypada świetnie, co do LPG nie mogę nic powiedzieć bo akurat to mnie nie interesowało.
  • Odpowiedz
@Yinxol: Owszem, ale z drugiej strony chyba warto wiedzieć jakie modele są bardziej godne uwagi, a które mniej, prawda? Upierać się przy jednym modelu nie ma sensu, zwłaszcza w takim budżecie. Dlatego też pytam o inne. Dzięki za pomoc
  • Odpowiedz
@Yinxol: Masz rację, po prostu śmieszy mnie to gadanie o "braku umiejętności" patrząc tylko po czasie posiadania licencji. Tak jak napisałeś, ciężko jest cokolwiek znaleźć dobrego w tej cenie. Odradzam stanowczo pseudo "sportowe" samochody w tej cenie. Zakatowane złomy, posklejane na trytytki. Mi po 2 tygodniach jebła skrzynia w pumia. Teraz widzę, że samochód był malowany sprayem nawet bez zabezpieczania uszczelek xd
  • Odpowiedz
@adameqq: Będąc szczerym poleciłbym ci coś niekoniecznie mocnego a lekkiego na swój pierwszy samochód, Jakiś Civic, Colt, A3 1.6, Accent 1,5. Kup jakiegoś małego #!$%@? który będzie zrobiony w stylu gniotsa-niełamiotsa zamiast czegoś z dużą pojemnością. Sam miałem okazję śmigać dłuższy czas Hultajem Accentem i jest to zajebisty piździk, zwłaszcza na pierwsze auto, a to że pracujesz jako kierowca i absolutnie nic się nie stało to tego no.

Powiem ci
  • Odpowiedz
@ironman49: Dlatego podałem cenę do 5500, bo w zanadrzu zostanie jeszcze troszke cebulionów :D Z tym w miare mocnym to też przesadziłem. Po prostu nie chcę 1.2 60 kunia. Coś koło 1.6, 1.8 no najdalej 2.0 w przedziale 90-130 koni. To wcale nie jest dużo przecież ;) Jeździłem sporo czasu na 133 konikach, jakąś wprawe mam. Zbyt duża pewność siebie jest zgubna, masz 100% racje, dzięki za wszystkie wskazówki.
@
  • Odpowiedz