Wpis z mikrobloga

Witam, zastanawiam się nad inwestycją w klasyka mam na oku trabanta, fiata 125 sądząc po cenach bardzo poszła w górę na przestrzeni lat jak i również syrenki.Czy sami posiadacie w swoich garażach klasyki motoryzacji ? Co polecacie. Mój budżet około 15 tys już z ewentualnymi naprawami

#motoryzacja #czarneblachy #klasyki #prl #inwestycje
  • 13
@Ewerrt: Jak chcesz inwestować w takie auta, to proponuję się rozejrzeć za jakimiś mniej popularnymi. Trabantów były miliony i klasykami nigdy nie będą. Ogólnie im rzadsze auto, tym cena idzie w górę.
Samochód ma głównie służyć jako zabawka do niedzielnej jazdy w ciepłe dni, aby dawał radość z jazdy i było przy czym pogrzebać wieczorami. Ale też żeby za kilka lat nie był ceną złomu
@Ewerrt: Jak ma być radość z jazdy, to żadne 126p i trabanty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
teraz jest dobry moment na aspirujące klasyki z lat '90.
Oczywiście większość ludzi w moim wieku 30kilku lat uzna to za zwykłe kible, bo pamięta gdy pełno ich było na drogach...

Jeśli ma to by też jakaś forma inwestycji (z budżetem 15k, żeby chociaż nie traciło na wartości) to moim zdaniem:
@Ewerrt: Do 15k kupiłbym Borewicza, tylko możliwie najstarszego, póki jeszcze się da. Ceny rosną, a aut będzie już tylko mniej, bo część skończy jako żenujące projekty (kiedyś widziałem swapa na 1,4 z bodaj '79 () ), a 1. właścicieli coraz mniej...

Z zachodnich spokojnie kupisz 190E, a przy odrobinie szczęścia W124.

Ewentualnie coś bardziej nietypowego/nieoczywistego/niedocenianego:
- Astra F i Corsa B GSi, G OPC- śmieci tanie, ideały