Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
Jak zacząć wszystko od zera w wielkim mieście? Chce się wyrwać od patologicznej rodziny, pseudoznajomych i wsi w której mieszkam. Tylko jak to zrobić? Najpierw znalezienie pracy, jakiejkolwiek czy na stałe? Wynająć pokój na jaką umowę? Rok, miesiąc? Nie mam pojęcia od czego zacząć, jak działać, jestem kompletnie zrezygnowany...

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Na początek oczywiscie najlepiej pokoj niz mieszkanie jak nie znasz nikogo i nie masz pieniedzy za duzo, a przy okazji masz szanse ze poznasz nowych ludzi (co moze byc pozytywne i negatywne ;p), pracy szukaj co sie znajdzie jezeli nie masz zadnych umiejetnosci czy wyksztalcenia. Popracuj troche, szukaj czegos lepszego w miedzy czasie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne, ale to zajebiscie ważne pytanie: co chce w życiu robić ?

A teraz moja właściwa rada: jak masz #!$%@? z sianem - agencja pracy za granica, szybki start i dobry hajs; jak nie masz #!$%@? z hajsem i masz plan na siebie (w dłuższej perspektywie) - pokój i od początku praca w obszarze twojego zainteresowania (nawet za grosze jak bedzie trzeba), rok dwa
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Odłóż przynajmniej z tysiąc - dwa, robiąc cokolwiek. W mieście wynajmij pokój i natychmiast idź do prostej pracy bez szczególnych wymagań (McDonalds, kasa). Jak będziesz miał zabezpieczone utrzymanie i dach nad głową, pomyśl o lepszej pracy albo nauce.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Musisz mieć jakiś kapitał, bo w 99% przypadków musisz na dzień dobry musisz zapłacić chociaż kaucję za pokój. Masz pokój, a nie masz pracy? To szukasz pracy jakiejkolwiek, dobrze żebyś miał książeczkę sanepidu żeby móc pracować w gastro.
  • Odpowiedz
George Oatsy: @AnonimoweMirkoWyznania: nie pchaj się do dużego miasta, za duży przeskok względem wsi. Wybierz średniej wielkości miasto. Specjalistą jak zakładam nie jesteś, więc będziesz miał słabo płatną płacę tak czy siak, a w dużym mieście koszty życia i czas tracony na dojazdy cię wykończą. Wg mnie lepiej nie porywać się z motyką na słońce i robić coś małymi kroczkami. Od zera do milionera zazwyczaj tylko w filmach.

Zaakceptował:
  • Odpowiedz
OP: Mam około 3tys kapitału. Boję się jednak, że podwinie mi się noga na pewnym etapie i zostanę zmuszony do powrotu do mojego teraźniejszego, koszmarnego życia. Wykształcenia jeszcze nie mam, studiuje zaocznie co znacznie ułatwia mi znalezienie pracy jako student. Ehhh trzymajcie Mireczki za mnie kciuki...

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania tak jak pisali, idź do gastro, wynzjmij pokój i jedziesz. Gastro daje możliwość łatwych nadgodzin, napiwków i jedzenia za darmo. Dodatkowo praca w takich godzinach, że jak już będziesz gotowy na zmianę spokojnie możesz chodzić na rozmowy przed pracą, bez konieczności zwalniania się i kombinowania, a jakby co chętnie zostawia cię i na pół etatu..

Kluczowe: do jakiego miasta zamierzasz uderzać?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: znalezienie pokoju może potrwać parę dni, szukanie ofert, oglądanie, zanim znajdziesz coś do wynajęcia ogarnij sobie jakiś nocleg na parę dni/tydzień. Jak dotąd nie wynajmowałeś to poczytaj jakie wałki przy tym odchodzą i na co uważać, pytaj o dodatkowe koszty, kaucję itp
  • Odpowiedz