Wpis z mikrobloga

No elo ( ͡º ͜ʖ͡º)

1/X

Dzisiaj zrobilem pierwszy programik z mojego postanowienia z tego postu. Od jednego mirka dostalem wielka liste i dzisiaj zrobilem jeden z zadan z listy. (ʘʘ)
Co prawda to nic wielkiego, ale to zawsze jakis poczatek. Zaczalem od magicznej liczby 42. Zrobilem program ktory zmienia teperature z Celsiusa na Fahrenheita i w druga strone. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z racji tego, ze lista mnie do tego zmusila. Nauczylem sie GUI w Javie wiec od dzisiaj bede robil wszystko w GUI (chyba ze bedzie bardzo latwe to zrobie tez w Command Line).

A wiec tak:
jedyny problem jaki mialem po drodze to problem z ograniczeniem liczb po przecinku. DecimalFormat nie dzialal wiec w koncu uzylem Math.Round.
Stworzenie aplikacji nie bylo trudne w zadnym stopniu. Jedyne co mnie #!$%@? to ustawianie przyciskow.
Niby jestem usatyswakcjonowany, ale jutro pewnie dodam pare rzeczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od siebie bardzo malo dodalem, bo tylko error handlery XD
Dalem rade zrobic wszystko ()
Ogolnie oceniam 5/10 bo to nie jest jakies duze osiagniecie i tez duzo kodu nie bylo, ale jestem szczesliwy jesli chodzi o wynik.

Za okolo tydzien bedzie nowy wpis XD
#programowanie #java #softwaredevelopment
Risthar - No elo ( ͡º ͜ʖ͡º)

1/X

Dzisiaj zrobilem pierwszy programik z mojego postan...

źródło: comment_cm0bUrECBAGEDiP2HCaFlXu7A197BxqQ.jpg

Pobierz
  • 12
@kubabe GUI musze sie nauczyc tak czy siak. Takze wole wczesniej. ;)

No nie do końca, Java głównie służy do weba więc frontend robi się w większości w czymś innym. A jak już chcesz robić GUI na desktop to JavaFX a nie przestarzały swing
@Risthar: Sam napisałeś cały program, czy korzystasz z tego typu rzeczy jak "stack Overflow"? A co miałeś na myśli " Od siebie bardzo malo dodalem, bo tylko error handlery XD"? w sensie jako bonus? Pytam bo też szukam możliwości douczenia się w javie