Wpis z mikrobloga

Nie tak dawno część użytkowników miała ból z powodu fanowskiego projektu Zeldy na silniku Unreala. Dodatkowo wywiązała się pełna manipulacji dyskusja, gdzie m.in. użytkownik @redo123 insynuował stanowisko Nintendo, które jest przeciwko projektowi:

@redo123

Tutaj sprawa jest bardzo prosta - Nintendo ma rację. To ich własność intelektualna i mogą nią rozporządzać jak chcą. Prawa autorskie należą do nich, więc mają prawo zaskarżyć i nie życzyć sobie udostępniania tych gier. Ciekawe czy ty jako twórca chciałbyś, żeby ktoś udostępniał twoją własność za darmo.


@zatwardzenie

Możesz gdzieś zaprezentować źródło ze stanowiskiem Nintendo w sprawie tego projektu? Bo za bardzo nie jestem w temacie, co powiedzieli. Skoro "Nintendo ma rację" to byłbym wdzięczny, gdybyś zaprezentował, co Nintendo powiedziało.


@redo123

Nie, ale jeśli skasują ten projekt, to będą mieli rację. Tak samo jak w przypadku LoveROMS i LoveRetro. Twórcy tych stron musieli zapłacić wielomilionowe odszkodowanie za nielegalne udostępnianie gier Nintendo.


No cóż. Wpychać w usta Nintendo słów, którzy sami nie powiedzieli? Według mnie to przekroczyło granice dobrego smaku. Napisałem do Nintendo z pytaniem co sądzą o wspomnianym projekcie. Jak widać mają bardziej w------e niż niektórym się zdaje, przy czym zapewniam - na pewno znają siłę swoich praw, więc projekt non-profit rozwijany od dwóch lat ich tak bardzo w oczy nie razi.

Chciałbym też pozdrowić kolegę @goomba-pl, który stawia sankcjonowanie w imię ochrony praw autorskich ponad wolną wolę wydawcy tytułu oryginalnego i możliwości intelektualne (m.in. moje) osób, mających odmienne zdanie niż on.

@goomba-pl

Szkoda czasu, większość wykopków nie ma pojęcia czym jest własność intelektualna, przekracza to ich możliwości pojmowania.


#nintendo #zelda #unrealengine #gry
Zatwardzenie - Nie tak dawno część użytkowników miała ból z powodu fanowskiego projek...

źródło: comment_FEdN7ExdDF3ydbNZkl0YelXInQdGWyIF.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zatwardzenie: Przecież zacytowałem wyżej twoją wypowiedź xD Nie napisałem jak wygląda stanowisko Nintendo w tej sprawie, a ty wciskasz mi w usta słowa, których nigdy nie wypowiedziałem. Jedyną osobą, która tu manipuluje jesteś ty.
  • Odpowiedz
Po raz trzeci już tą grę kupuje więc może się odp... odczep.


@goomba-pl: Aha, tylko co to ma do rzeczy? Jeśli klucz został zakupiony z kradzionej karty co na g2a zdarza się niezwykle często to za twój "zakup" zapłacą dodatkowo właściciele marki.
  • Odpowiedz
Nie wiesz w jaki sposób został pozyskany klucz tylko sobie gdybasz więc skończ.


@goomba-pl: Co nie zmienia faktu, że g2a jest wręcz zalane kradzionymi kluczami. Kupujesz grę od złodziei z myślą, że "ehe tym razem może uda się nie kupić kradzionego, w końcu są dobre opinie".

Różnice w cenach na g2a a innych stronach nie biorą się znikąd ¯\_(ツ)_/¯ Sami twórcy gier z różnych studiów już wielokrotnie prosili by nie
  • Odpowiedz