Wpis z mikrobloga

Nie tak dawno część użytkowników miała ból z powodu fanowskiego projektu Zeldy na silniku Unreala. Dodatkowo wywiązała się pełna manipulacji dyskusja, gdzie m.in. użytkownik @redo123 insynuował stanowisko Nintendo, które jest przeciwko projektowi:

@redo123

Tutaj sprawa jest bardzo prosta - Nintendo ma rację. To ich własność intelektualna i mogą nią rozporządzać jak chcą. Prawa autorskie należą do nich, więc mają prawo zaskarżyć i nie życzyć sobie udostępniania tych gier. Ciekawe czy ty jako twórca chciałbyś, żeby ktoś udostępniał twoją własność za darmo.


@zatwardzenie

Możesz gdzieś zaprezentować źródło ze stanowiskiem Nintendo w sprawie tego projektu? Bo za bardzo nie jestem w temacie, co powiedzieli. Skoro "Nintendo ma rację" to byłbym wdzięczny, gdybyś zaprezentował, co Nintendo powiedziało.


@redo123

Nie, ale jeśli skasują ten projekt, to będą mieli rację. Tak samo jak w przypadku LoveROMS i LoveRetro. Twórcy tych stron musieli zapłacić wielomilionowe odszkodowanie za nielegalne udostępnianie gier Nintendo.


No cóż. Wpychać w usta Nintendo słów, którzy sami nie powiedzieli? Według mnie to przekroczyło granice dobrego smaku. Napisałem do Nintendo z pytaniem co sądzą o wspomnianym projekcie. Jak widać mają bardziej #!$%@? niż niektórym się zdaje, przy czym zapewniam - na pewno znają siłę swoich praw, więc projekt non-profit rozwijany od dwóch lat ich tak bardzo w oczy nie razi.

Chciałbym też pozdrowić kolegę @goomba-pl, który stawia sankcjonowanie w imię ochrony praw autorskich ponad wolną wolę wydawcy tytułu oryginalnego i możliwości intelektualne (m.in. moje) osób, mających odmienne zdanie niż on.

@goomba-pl

Szkoda czasu, większość wykopków nie ma pojęcia czym jest własność intelektualna, przekracza to ich możliwości pojmowania.


#nintendo #zelda #unrealengine #gry
Zatwardzenie - Nie tak dawno część użytkowników miała ból z powodu fanowskiego projek...

źródło: comment_FEdN7ExdDF3ydbNZkl0YelXInQdGWyIF.jpg

Pobierz
  • 25
@Zatwardzenie: Ja tam szanuję bo coś zrobiłeś zamiast wypisywać kocopoły jak to zazwyczaj robią "znafcy".

Co do samego nintendo to po prostu kasowali już kilka projektów w przeszłości i robili przy tym trochę #!$%@?ę bo na pomyśle tych gier po jakimś czasie wydawali własne gry. Dla przykładu całkowicie #!$%@? pomysł na mario maker.
@Kryspin013: Ich prawa ich sprawa.

Na wieść o remake'u Tomb Raidera na silniku Engine właściciele praw i twórcy Crystal Dynamics i Eidos uśmiechnęli się i tylko powiedzieli "non-profit". Przypomina mi się historia, jak "znawcy" wybrali w konkursie na najlepszego sobowtóra Charliego Chaplina przyznali trzecie miejsce Charliemu Chaplinowi.
@goomba-pl: Tak. Dokładnie, mają prawo do udupienia. I to było moje stanowisko w poprzedniej dyskusji, nawet jeśli - na chwilę aktualną - projektu nie udupiają, podobnie jak inne studia w podobnych przedsięwzięciach. To Nintendo wie najlepiej, co należy zrobić z osobami korzystającymi z ich marki w celu tworzenia fanowskich projektów.

@zatwardzenie

Twórca projektu nie udostępnia nielegalnie gier Nintendo. [...] Śmiem twierdzić, że Nintendo ma inny punkt widzenia na tę sprawę niż
Jednak Ty swoim komentarzem wsparłeś mojego oponenta, który to komentarz przytoczyłem w moim wpisie.


@Zatwardzenie: Wsparłem go bo opowiadałeś bzdury na temat dumy Eidosu. Żaden właściciel dużej marki nie pozwoli na zbytni rozrost takiego projektu, bo w pewnym momencie z reklamy stanie się on ich konkurencją. Póki wygląda to jak amatorszczyzna lub ciekawostka to sobie funkcjonuje. No i to twoje pytanie czy coś tworzy, kurła to zabrzmiało jak "nie znasz nie
Wsparłem go bo opowiadałeś bzdury na temat dumy Eidosu


@goomba-pl: W poprzedniej dyskusji napisałem:

@zatwardzenie

Eidos/Squaresoft w podobnym przypadku jeszcze był dumny, że typ reanimuje Tomb Raidera 2, zaznaczyli tylko, żeby nie pobierał za to pieniędzy.


Ty mówisz, że to bzdury. Ponownie rzeczywistość jest zgoła inna:

Tomb Raider 2 to get amazing UE4 Remake. Crystal Dynamics Greenlights the project.

From what we know so far, Crystal Dynamics have given the
żaden sposób nie mija się z rzeczywistością i stanem faktycznym spraw pomiędzy Crystal Dynamics oraz twórcą fanowskiego remake'u.


@Zatwardzenie: Oznacza to ni mniej ni więcej, że według nich ten projekt nie jest konkurencyjny. Poważnie jesteś tak naiwny, że wierzysz w dobre serduszko korporacji?

Patrz, a trafiłem w dziesiątkę, że niczego nie tworzy. Jak to jest? Na pewno szczęście i zbieg okoliczności.


@Zatwardzenie: Ale ja tworzę i znam wartość własności intelektualnej.
Oznacza to ni mniej ni więcej, że według nich ten projekt nie jest dla nich konkurencyjny. Poważnie jesteś tak naiwny, że wierzysz w dobre serduszko korporacji?


Oznacza to ni mniej ni więcej to, co napisałem w poprzedniej dyskusji. Crystal Dynamics wyraziło zgodę i pozwoliło twórcy na fanowski remake. Nie pisałem o tym co będzie za 2 lata, za 5 lat, tylko napisałem o tym, co się zdarzyło, a napisałem:

Eidos/Squaresoft w
@Zatwardzenie: A ty dalej nic nie rozumiesz. Chodziło mi tylko o to, że prawo stoi po ich stronie i jeśli będą chcieli, to zamkną ten projekt w każdej chwili. Zresztą sam zacytowałeś moją wypowiedź w której to stwierdziłem, więc o co ci chodzi? :D
Chodziło mi tylko o to, że prawo stoi po ich stronie i jeśli będą chcieli, to zamkną ten projekt w każdej chwili.


@redo123: Przytaczam Twoje słowa:

@redo123

Mam nadzieję, że [#nintendo pierdyknie DMCA i typasek będzie musiał się zwijać z projektem] jak najszybciej. Nie można sobie od tak przywłaszczać cudzą własność i nielegalnie ją udostępniać.


Poniżej wklejam screen.

Nigdzie nie napisałem, że zrobią to na pewno, więc nie wciskaj mi coś
Zatwardzenie - > Chodziło mi tylko o to, że prawo stoi po ich stronie i jeśli będą ch...

źródło: comment_k3OmvttGjNHAKyT8vMftZi4gFp7Lo9MV.jpg

Pobierz
Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Gdzie tutaj napisałem, że zrobią to na pewno? :D


@redo123: A możesz wskazać fragment, gdzie ja napisałem, że Ty tak napisałeś? Teraz mam wrażenie starasz się kolejny raz zmanipulować którąś moją wypowiedź.
Dodatkowo wywiązała się pełna manipulacji dyskusja, gdzie m.in. użytkownik @redo123 insynuował stanowisko Nintendo, które jest przeciwko projektowi:


@Zatwardzenie: A teraz wskaż gdzie napisałem, że Nintendo jest przeciwko projektowi i że na pewno go skasują.
@redo123: Nigdzie nie napisałem, że napisałeś, że zrobią to na pewno. Nie manipuluj. Proszę wkleić tutaj fragment do którego się odnosisz słowami:

Gdzie tutaj napisałem, że zrobią to na pewno? :D

A teraz wskaż mi gdzie napisałem, że Nintendo jest przeciwko projektowi i zrobią to na pewno.


bo mam dość Twoich manipulacji. W przypadku, gdy tego nie zrobisz to mówię wprost - polecisz na czarno.
Zatwardzenie - @redo123: Nigdzie nie napisałem, że napisałeś, że zrobią to na pewno. ...

źródło: comment_SW3kafwbZgEnuOylF8z2IQjbmNIpuTlB.jpg

Pobierz