Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 103/150

Guerlain Homme L'Eau Boisée (2012)

A dzisiaj jeden z najpiękniejszych zapachów na ciepłe dni. Niesamowicie oryginalny świeżak, którego noszenie sprawia mi wielką radość. Sprawdza się świetnie do każdej okazji i pasuje do ludzi w każdym wieku przez co jest też mega uniwersalny.
L'Eau Boisee Guerlaina to jedne z tych perfum, których aromat jest bardzo ciężko opisać. W składzie są limonka, wetyweria, mięta, trawa cytrynowa, rum, róża, piżmo i nuty drzewne ale nie wiem czy pomoże mi jakoś to przybliżyć Wam jego zapach. Kojarzy mi się przede wszystkim z wiosną, poranną rosą czy nawet drinkiem mojito, którego skojarzenie pewnie wywiera obecność rumu i mięty w składzie kompozycji. Są to perfumy niesamowicie eleganckie ale tak jak pisałem nadające się do każdej okazji. Z powodzeniem używałem ich i do białej koszuli jak szedłem na rozmowę do obecnej pracy, ale także i do pracy fizycznej za czasów na magazynie w UK. Projekcja jaką ma na mnie ten świeżak jest przeogromna, jeżeli weźmiemy pod lupę typ zapachu jakim jest. Podczas opisywania Encre Noire napomknąłem nawet chyba, że tak jak i Czarny Atrament, te perfumy także zostały zauważone przez kumpla oddalonego kilka metrów dalej na kilka godzin po aplikacji. Inne ciekawe sytuacje z nim związane to porównywania do kamfory i ..maści końskiej przez moją koleżankę, być może ze względu na swój taki trochę mentolowy i orzeźwiający wydźwięk, nie wiem. Idealne na wiosnę, znakomite na lato, dające fajną rozgrzewającą aurę w zimie czy przypominający nam o wiośnie na jesień. Mimo kilku reformulacji i zmian flaszek obecne wypusty podobno sprawują się równie dobrze co moja wersja z drewnianą zatyczką, ale to trzeba sprawdzić. Perfumy ocierają się o arcydzieło. Thierry Wasser stworzył jak dla mnie chyba najbardziej doskonałe perfumy na lato i myślę, że nawet osoby siedzące głęboko w niszy nie powiedzą o nich, że to tylko kolejne z letnich perfum z mainstreamu.

typ: fresh-aromatic
zapach: 9.5/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 8,0/10
podobne: Guerlain Homme L'Eau
cena: 139 zł za 80 ml
https://www.parfumo.net/Perfumes/Guerlain/Homme_L_Eau_Boisee
https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Guerlain-Homme-L-Eau-Bois-e-14180.html
drlove - #150perfum #perfumy 103/150

Guerlain Homme L'Eau Boisée (2012)

A dzisi...

źródło: comment_pg1u6khV32B32sdzxE9OZEFWqdwArooL.jpg

Pobierz
  • 27
@makrel_gieldowy: też mam tę wersję i kurde ładniej by wyglądał flakon z tym drewienkiem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Teraz była większa zmiana, bo ustandaryzowali flakony.

@aptudeskaj: to zależy. Jak jest coś mocnego z dobrą projekcją jak wspomniane Tobacco Vanille, to trzy mogłoby być zbyt wiele, jak na pomieszczenia. Natomiast ten, to spokojnie nawet 5-6 nikomu nie zaszkodzi raczej, bo ma stonowaną projekcję i dość przystępny charakter.
@HansLanda88: kod z mojej flaszki to 1Y01. Czuje go zawsze tak z 2-3 godzinki, bardziej lub mniej, zależy od pogody bo jak jest mocny upał to jak wiele perfum wysycha na mnie dość szybko.
Ale takie akcje jak ta w UK, gdzie normalnie gdzieś w połowie pracy kolega podszedł do mnie i powiedział, że przyszedł mi tylko powiedzieć, że czuć mnie z daleka.. w życiu bym się po nich tego nie