Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 597
Zakończyliśmy projekt instalacji mebli dla klienta, na przestrzeni ośmiu pięter, o wartości ponad 20 milionów złotych. W przetargu były biurka regulowane apką, fotele pracownicze za 3500zl, sofy po 20k, telewizory 98", system centralnie sterowanych szafek RFID i mnóstwo przeróżnych mebli na zamówienie z marmuru, weluru, skóry najwyższej jakości oraz trudnościeralnych materiałów.

Tym samym był to mój ostatni projekt w branży mebli high end i tym samym koniec jedenastoletniej kariery w tej branży, jako kierownik projektów, konsultant do spraw mebli high end oraz ergonomista. Postanowiłem odkryć przed wami ten świat i jego sekrety.

Zapraszam do zadawania pytań. Jeśli będzie ich zbyt wiele aby odpowiedzieć pisemnie, odpalę kamerkę i pogadam do niej, pokazując przykłady z tego oraz wcześniejszych projektów.

Może zrobić tag #maniakmebli ?
#pracbaza #hobby #design #ama
Pobierz silentpl - Zakończyliśmy projekt instalacji mebli dla klienta, na przestrzeni ośmiu p...
źródło: comment_tX152DQwGvY4SK3qkJO6jRpJ4LwYGJdN.jpg
  • 77
dla klienta, na przestrzeni ośmiu pięter, o wartości ponad 20 milionów złotych. W przetargu były biurka regulowane apką, fotele pracownicze za 3500zl, sofy po 20k, telewizory 98", system centralnie sterowanych szafek RFID i mnóstwo przeróżnych mebli na zamówienie z marmuru, weluru, skóry najwyższej jakości oraz trudnościeralnych materiałów.


@silentpl: okazało się, że to nowa siedziba ZUSu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@silentpl: książę, możesz wskazać jakąś nieznaną perełkę rynku meblowego? Chciałbym kupić krzesło do biurka które jest faktycznie ergonomiczne ale nie kosztuje fortuny bo jestem polakiem biedakiem. Nie musi być pięknie wykończone czy luksusowe, wystarczy że będzie ergonomiczne i z pianką na poddupku która się nie wysiedzi po roku

@Cointreau: Profim lub Bejot.

@silentpl robię wizualizacje takich projektów i zawsze szokują mnie ceny tych mebli połączone często z brzydota, majstry co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@silentpl: Brzmisz konkretnie, dawaj taga; a i youtuba chętnie posłucham

@Myzreal: ok. Ogarnę wkrótce. Muszę jeszcze finanse dopiąć i popłacić fabrykom.

@silentpl: jaka byla wpadka najwieksza?

@azertyazerty: burdel na magazynie i braki w komunikacji doprowadziły do niezauważenia aż do 2 dni przed oddaniem projektu, iż 35 foteli nie przyszło, co wzięło się z faktu iż producent nie mając materiału na jedną sofę, nie wyprodukował całego zamówienia (5 innych
@silentpl: 1. jakieś ogólne zasady, protipy do ergonomicznego stanowiska pracy?
2. Co sądzisz o popularnych obecnie fotelach gejmingowych (Ala kubełkowych)? Jak dla mnie ssą pałkę
3. Co charakteryzuje wygodny fotę biurowy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@silentpl: Jak zacząć/dostać sie do takiej branży? Jakaś edukacja, czy #!$%@? #!$%@? ROBIĘ ŁADNE WNĘTRZA.PL ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pijmleko:
Jeśli chcesz robić wnętrza to szkoła.
Jeśli chcesz kierować projektami to 5 lat w branży, Prince2 lub Agile, SMSTS (jeśli w UK) a reszta to kwestia czy ogarniasz to co wymieniłem wyżej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@silentpl: 1. jakieś ogólne zasady, protipy do ergonomicznego stanowiska pracy?
2. Co sądzisz o popularnych obecnie fotelach gejmingowych (Ala kubełkowych)? Jak dla mnie ssą pałkę
3. Co charakteryzuje wygodny fotę biurowy?
@ktoosiu: 1. Tak. W weekend pogadam do kamery i jak to będzie miało ręce i nogi to podeślę.
2. Shit wciśnięty marketingiem. Z drugiej strony nawet fotel za 6k nic nie da jeśli nie będzie się go używało właściwie.