Wpis z mikrobloga

W mojej firmie była wyprzedaż lapkow które zostały wymienione na nowsze.

Jako ze pracowałam wcześniej w helpdesku, a teraz jestem sysadmin, info o tym dostałam dosc szybko i miałam duzy wybór xD

I pomyslalam ze kupię jeden. Dla mojej przyjaciółki, która zarabia bardzo mało i nie ma własnego komputera. Dla mnie, rasowego nerda i geeka, to nie do pomyślenia. Jak w XXI wieku może nie być komputera w domu u młodej osoby.

Znamy się z przyjaciółka jakieś 15 lat. Jak umarła moja mama i świąt u mnie nie było i w ogóle wielki smutek, nie było choinki, prezentów itd. - jej mama i ona sama zaprosiły mnie na święta do siebie, a jak pakowałam się do domu - obładowały wałówką i w ogóle. Mimo ze same za dużo nie maja, chciały żeby moje święta nie były tak bardzo smutne. To było przekochane i nigdy tego im nie zapomnę. Dużo było historii w tym stylu i ona zawsze o mnie pamietała, zawsze wspierała itd. Jak siostra.

Nie jest to niewiadomo jaki komputer, ale internety zobaczy, dokument w wordzie napisze, wszystko działa, i5, 8GB ram, #!$%@? hdd i wsadzilam ssd 256GB. W simsy 4 czy gry o podobnych parametrach zagra (w sumie to ona nie gra, jak już to w simsy wlasnie xD).

I ona wlasnie do mnie jedzie i nic jeszcze nie wie i strasznie się nie mogę doczekać już żeby jej tego kompa dać :D

Nie wiem jak to otagowac może #przyjazn #komputery

Musiałam się tym podzielić, tak strasznie się cieszę, ze sprawie jej przyjemność
  • 284
  • 631
@Marcin71200: kurcze ja już nie mogę się doczekać :D

@cowboysfromhell: oki :3 nagrałabym i bym Wam wrzuciła ale jednak wole mieć jeszcze trochę tej anonimowości. XD Powiem tyko ze kiedyś wykop mi tu pomógł bardzo. Pare lat temu. Mialam inne konto i byłam głodna, dopiero zaczynałam przygodę w IT i było ciężko. Noga się podwinęła i zabrakło na jedzenie. Ale ludzie tutaj zebrali się i wysłali mi paczkę z żarciem.
@Politoczika: niestety nie ultrabook, coś pomiędzy normalnym, a ultrabookiem. Wg Googli niby ultrabook (dla mnie tak nie wyglada. Jest w miare cienki ale ciężki jak na ultrabooka) i biznesowy, ale nie jest lutowany. Podzespoły typu ram i dysk można wymienić. i5 ale szóstej generacji.

Nie chce podawać dokładnego modelu bo przyjaciółka (nawet jej imienia nie podaje) może się komus potem pochwalić czy coś. Nie chce żeby ktoś skojarzył itd.

Niestety nie