Wpis z mikrobloga

BBC ogłasza że świński tłuszcz jest jednym z najzdrowszych rodzajów pożywienia [1] [2] [3]

1. Lista BBC (pozycja nr 8)
2. Inny artykuł z komentarzem
3. Badania na podstawie których to odkryto

@NooB1980 od czasu kiedy ś.p. @gavroche przekonał mnie do przejścia na dietę tłuszczową i Żywienie Optymalne dużo się na świecie pozmieniało ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
To jakaś ironia że dr Kwaśniewski w latach 70-tych w PRL odkrył to do czego naukowcy z bogatego Zachodu dochodzą po dziesiątkach lat.

#dodzo #dieta #mikrokoksy #zywienie #fitness
Pobierz
źródło: comment_kROcD8P2DF4xHpT6BGt9rUGL2cUD5pYJ.jpg
  • 31
@przesympatyczny_pan: Dziękuję za ten głos. Raz, że tutejsza społeczność pedzlowałaby gówno z kurzych ferm i zapijala koktajem z roundapu jeśli tylko znalazły się link do 'badan' nad dobroczynnością tego zestawu. Do tego chętnie jeszcze ssri, bo od dwóch tygodni mi smutno i gorzej sypiam, a lekarz choćby nie wiem co, jak, a głównie za ile wie co mówi!!

Dwa, że schabowy na smalcu, jajka czy ryba na łyżce masła to nadjedzenie.
W jaki sposob skoro wielu ludziom wymiernie pomaga?


@Gilbert_Prukwa: W jaki sposób psychologia wymiernie pomaga ludziom?

Bo masz chyba na myśli psychoterapię, a nie psychologię.

Tylko którą? Bo jest wiele różnych szkół psychoterapii które nawzajem się wyśmiewają i krytykują.

No i żadnej z tych psychoterapii nie uczą na studiach z psychologii. Trzeba zapisać się do jakiegoś stowarzyszenia i zrobić sobie kurs.

Kluczowe pytanie : dlaczego nie można uczyć psychoterapii na uczelniach
jeśli tylko znalazły się link do 'badan' nad dobroczynnością tego zestawu.


@KrolWlosowzNosa: Pracowałem trochę na uczelni, znam to środowisko na tyle żeby absolutnie nie ufać większości badań. Szczególnie tych gdzie statystyki używają ludzie, którzy nigdy nie byli kształceni z prawdopodobieństwa i nie mają podstawowej edukacji epistemologicznej. A tam gdzie mają stosowną wiedzę, trzeba jeszcze uważać czy mają właściwe motywacje, bo *prawda* to wartość którą nie wszyscy traktują w tym środowisku na
@przesympatyczny_pan: No tak, ale psychoterapia bazuje na psychologii właśnie. Przecież to jest w zasadzie proces, który ma Ci pomóc i na niej bazuje. Też mi się niekiedy wydaje, że źle użyta psychologia potrafi być szkodliwa i o wiele lepsza niekiedy jest filozofia (jakiś de Mello). Natomiast ja sam korzystam i raczej sobie chwalę, ale nie będę ukrywał, że rozumiem ten temat i szkody sobie zrobić nie dam
@przesympatyczny_pan: hola hola - swinski tluszcz to w duzej mieze tluszcze nasycone, ktroych wedlug WHO powinno sie jesc nie wiecej niz kilkanascie gramow dziennie - w przeciwnym razie rosnei ryzyko zachorowania na wiele rozne dolegliwosci