Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady: zastanawiam się nad inwestycją w pierwsze narty, jako że te z wypożyczalni powoli zaczynają mnie irytować (raz dostanie się lepsze, raz gorsze i wtedy cały wyjazd jeździ się do bani). Swoje buty już mam. Jak zabrać się do tematu żeby nie przepłacić albo nie kupić chłamu? W mniejszych sklepach mogę liczyć na poradę, ale tam gdzie byłem ceny potrafią być nawet i o 30% większe niż w sieciówkach typu Deckathlon/ Intersport z drugiej strony na jakiej podstawie ktoś w sklepie może mieć pojęcie o stylu mojej jazdy i co będzie dla mnie dobre? Może zakupy przez internet? Jakieś testy nart na stoku? Może dać sobie na razie spokój? Jestem w kropce, wszelkie uwagi mile widziane. Jeśli może to pomóc to mam 170cm wzrostu, jeżdżę 4 sezon- głównie w Polsce (Białka/ Szczyrk) i na Słowacji (Chopok). Przy dobrych warunkach czerwone trasy nie sprawiają mi większego problemu. #narty
  • 5
@TechQ: Głównie na krawędziach, jak robi się bardzo źle wspomagam się ślizgiem. Nie jeżdżę jakoś bardzo szybko, na tyle żebym miał kontrolę nad tym co się przede mną (i pode mną) dzieje, za to lubię jak trasa jest w miarę urozmaicona (jakieś muldy/ bardziej strome odcinki). Na Chopoku jeździłem głównie po czerwonych, a i jak parę razy zjechałem z czarnej miałem z tego dużo radości. Kotelnica w Białce zjeżdżona wzdłuż i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartlooo: ogólnie to najlepiej kupić najdroższe na jakie Cię stać. I lepiej kupić wyższej klasy używane niż gorszej klasy nowe.
Ze swojej strony musisz zdecydować jaki typ narty chcesz, jak to ogarniesz to zostaje wybrać kolor.
@bartlooo: masz różne opcje. Jedne narty jakie kupiłem to po kilku dniach wypożyczania mój instruktor mi powiedział, że te które mam nadają się idealnie i żebym spytał czy mi nie odsprzedadzą (przy cenie nie większej niż x).

Inna sprawa, że warto kupic narty pod koniec sezonu, gdy ceny lecą nawet 50% w dół, a jeszcze jest wybór.
@bartlooo: Polecam Fischer Progressor f18 albo jak Cię stać to f19. Narty w których się zakochasz..praktycznie same jeżdżą a są dla średniozaawansowanych.