Wpis z mikrobloga

Jeśli podczas pływania kraulem mam głowę pod wodę i co 2-3 machy ręką zaczerpnę powietrza i to mi nie starcza i co jakiś czas muszę częściej zaczerpywać powietrza to jest problem: techniki, tego, że zaczynam pływać i nie mam wydolności tlenowej czy może coś w nosie/zatokach mi to uniemożliwia?

Drugie - czy to normalne, że jak próbuje robić nawrot to wpada mi woda do nosa?

#basen #plywanie #mikrokoksy #sport
  • 10
Jeśli podczas pływania kraulem mam głowę pod wodę i co 2-3 machy ręką zaczerpnę powietrza i to mi nie starcza i co jakiś czas muszę częściej zaczerpywać powietrza to jest problem: techniki, tego, że zaczynam pływać i nie mam wydolności tlenowej czy może coś w nosie/zatokach mi to uniemożliwia?

@Lewo:
Twój wpis wygląda na błędny.

Dokąd płyniemy? Opłynięcie dookoła Bałtyku!
Statystyki, ranking, itp. można oglądać na stronie http://plywajzwykopem.adammik.eu
Drugie - czy to normalne, że jak próbuje robić nawrot to wpada mi woda do nosa?

@Lewo: A nie robi się wydechu nosem przy nawrocie? Bo tak to wygląda, jak czasami pokazują jakieś zawody pływackie w telewizji, jakby pływacy właśnie po to wypuszczali powietrze nosem.
@Lewo: w pierwszej kolejności popraw technikę - jeżeli wierzgasz się podczas pływania to tlenu Ci będzie brakowało
główny cel to pływanie na 3 (wdech co trzeci ruch ręką, dzięki temu wdech raz bierzesz po lewej, raz po prawej) - jeżeli na chwilę obecną jest z tym problem - to pływaj na dwa, ale jedną długość bierz wdech z lewej strony, a drugą długość z prawej strony, z czasem powinieneś przestawić się
@Pangia: tak akurat wypuszczają, ale nie trzeba tego tak robić.
Woda nie powinna wpadac do nosa nigdy jak jesteśmy w wodzie. Czy jak nurkujemy, czy przy nawrotach, czy jak robimy fikołki, czy cokolwiek. To kwestia doświadczenia i jak dobrze naturalnie się czujesz w wodzie
@Lewo: może to być kwestia braku kondycji, ale też nieprawidłowej techniki. Np. możesz źle pracować nogami, szybko starasz się kopać z kolan i na to marnujesz dużo tlenu. Z czasem na pewno zaczniesz oddychać na 3.

Tak, to normalne. Możesz wydychać powietrze nosem, ale tak samo - z czasem na pewno nie będzie to dla Ciebie problemem.

Miłego pływania :)