Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Pytanie odnosi się do tego gdzie szukać darmowej porady prawnej. Dostałam ostatnio wezwanie do zapłaty, w związku z przekrętem mojego byłego przełożonego. Wziął umowę na moje dane, ale nie chcę zagłębiać się w to publicznie. Niestety muszę przejść przez rozprawę, ponieważ odwołałam się od nakazu.
Dodatkowo, ponieważ wykorzystał dane z mojej umowy o pracę i podrobił podpis chcę złożyć doniesienie do prokuratury. Przez dług widniałam od kilku lat w BIKu nawet o tym nie wiedząc, przez co najpewniej miałam problem z kredytem.

Niestety nie stać mnie na wynajęcie prawnika. Czy ktoś wie jak to jest z poradami darmowymi np. na uniwerku? Gdzie iść? Kiedy? Kogo pytać? Gdzie mogę zasięgnąć porady, jak nie płacić tego długu i jak sprawić, żepy d**ek poniósł konsekwencje. Chciałabym walczyć o odszkodowanie, ale do tego już raczej musiałabym mieć prawnika...

#warszawa #lodz #prawo #poradyprawne

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 10
Ogólnie możesz też sprawdzić pod hasłem Academia Iuris, tam są darmowe porady. Ogólnie, izby również organizują darmowe porady ale trzeba chyba się zgłosić w urzędzie miasta z odpowiednimi dokumentami i nie przekraczać jakiegoś progu finansowego
@AnonimoweMirkoWyznania od strony prawnokarnej masz prosto. Złóż zawiadomienie o przestępstwie na Policję/do prokuratury. Najlepiej pisemnie. Opisz dokładnie całą sytuację. Pisz swoimi słowami - nie sil się na język prawniczy/urzędowy. Jeśli masz jakieś dokumenty to dołącz je do zawiadomienia.
Ogólnie możesz też sprawdzić pod hasłem Academia Iuris, tam są darmowe porady. Ogólnie, izby również organizują darmowe porady ale trzeba chyba się zgłosić w urzędzie miasta z odpowiednimi dokumentami i nie przekraczać jakiegoś progu finansowego


@prawny_swir: Op ma już proces, w tych miejscach pomagają przed procesem.

@AnonimoweMirkoWyznania: Złóż wniosek o przyznanie pełnomocnika z urzędu - dostaniesz adwokata/radcę, na koszt państwa.