Wpis z mikrobloga

Apple wypuściło iPhone X, wszyscy czekali na premierę nowszego Xa, bo ceny tych pierwszych spadną. Ale Apple te starsze wycofało ze sprzedaży. Nowe się nie sprzedają, efekt, od zeszłego roku Apple straciło na wartości prawie połowę od z 1,1 biliona baksów do poniżej 700 miliardów i prawie 10% tylko wczeoraj. Tak to jest jak się jest zbyt chytrym :D

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24330680,czarny-czwartek-apple-jeden-list-i-kurs-spadl-o-10-proc-oraz.html#a=90&c=145&s=BoxBizMT
#apple #bekazapple #heheszki #finanse
xandra - Apple wypuściło iPhone X, wszyscy czekali na premierę nowszego Xa, bo ceny t...

źródło: comment_Uu0etLM4DQIBvhxj8mnngnnvJJQIURmv.jpg

Pobierz
  • 480
  • Odpowiedz
@xandra: Ty wyzywasz ludzi od fanatykow appla, a Ciebie po tych postach mozna nazwac zagorzala przeciwniczka tej marki. Mialem androida od ponad 10 lat, przesiadlem sie na Iphona i zobaczylem jak bardzo w tyle jest telefon, ktory ma oddzielnie robiony software od hardware. Andoridy notorczynie zwalniaja, baaaardzo szybko, w przeciwienstwie do jablka gdzie dwa lata uzywam i telefon mi nie zwolnil, ba, ostatnia latka ios 12 przyspiesza stare modele ;) a android ile ma uzytkownikow 9.0? 1% telefonow?

Dodatkowo cenie sobie integracje apple pomiedzy urzadzeniami, pracuje na macu i polaczenie miedzy nim a telefonem to bajka (notatki, pliki).

Co do przejsciowek, imo to jest slabe w jablku, ale nie na tyle zebym ich za to hejtowal. Przez 2 lata uzytkownia potrzebowalem tylko jednej przejsciowki do monitora
  • Odpowiedz
za te 3k można już mieć telefon który od Apple jest lepszy w ekranie (bez notcha i o lepszej jakości, zwłaszcza w porównaniu z Xr którego nikt nie chce), aparacie. system to rzecz wzgledna, niektórzy lubią prostotę i ograniczenia iPhone'a, inni cenią sobie możliwości Androida. Oba systemy są dopracowanie i bardzo szybkie. Apple ma szybszy procesor, ale tutaj akurat wszędzie wydajności jest nadto. Dizajn appla też nie jest topowy, gdzie kiedyś dystansowali
  • Odpowiedz
@xandra: Nie śmiałbym wątpić. Ale model biznesowy Googla jest stricte oparty o zbieranie danych ze wszystkiego wszędzie - dlatego oferują darmowy system na setki tanich telefonów. Apple zarabia na sprzedaży sprzętu (i softu razem z nim). Poza tym sama konstrukcja systemu i ekosystemu mocno utrudnia zbieranie danych przez aplikacje firm trzecich.

Polecam lekturę Niebezpiecznika albo Z3S, tam osoby które serio znają się na tym o czym piszą nie mają wątpliwości
  • Odpowiedz
@czuczupikczu: Najnowszy system nie oznacza, że jest najlepszy: ostatnia seria poprawek była bardziej koszmarna niż czarna seria Microsoftu. W zasadzie nie działało wszystko co mogło nie działać ;)

@sexlord: Akurat od Pająka i mekki applowców.

I odrazu widać że idiota nic nie warty.

@bialezyciaznacza: I od razu poznasz chama
  • Odpowiedz
@sosn: Proszę, brzmi nawet przerażająco https://technogadzet.pl/apple-moze-szpiegowac-uzytkownikow-smartfonow/

Dziennikarz twierdzi, że przetestował to po ataku terrorystycznym w Manchesterze, pisząc w aplikacji Apple Notes notkę o śmigłowcu wiszącym nad jego głową. Po jakimś czasie podeszło do niego dwóch policjantów, wypytując go z kim jest i czy napisał w swym telefonie coś o śmigłowcu, bez wyjaśnienia dlaczego przeczytali jego notatkę. Potem sprawdzili jego torbę i dowód osobisty, co pozwoliło im ustalić, że nie stanowi
  • Odpowiedz
@xandra: i w zasadzie naprawili to bardzo szybko. Dodaj, ze poprzednie katualizacje duzo poprawialy, przyspieszaly i dostawal to KAZDY telefon. Ty sie przyczepilas jeden aktualizacji. Doskonale pamietam moje czasy na androidzie gdzie nowa wersja to mnie zawsze omijala, telefon zwalnial, bateria to byla padaka po pol roku.

Porownaj budzetowy telefon do budzetowca na androidzie i tutaj wyjdzie przepsac.

I czepianie sie o szpiegowanie appla w obronie do googla to juz
  • Odpowiedz
@ivan777: Serio? To jak przenosisz dane z kompa na kompa, różne pliki itd pomiędyz pracą/domem, do znajomego/kogoś jak zajmują po 100 gb+?
Ja tam używam pendriva i jakieś 80% osób które znam też, w każdej firmie którą znam też się tego używa do wielu celów...

Mi się zdarza na wyprawach używać pendrivów jako rozszerzenie pamięci telefonu który służy mi jako hub pomiędzy kamerą choćby. W końcu kilka filmów i masz
  • Odpowiedz
Dziennikarze twierdzą, że Apple posiada techniczne możliwości szpiegowania swych użytkowników i dostarcza policji w czasie rzeczywistym informacje o podejrzanej aktywności.


@xandra: No prawie spadłem z krzesła. Wiadomo jakie propozycje nie do odrzucenia NSA składało (i na bank składa dalej) producentom oprogramowania w USA. Jedynym wyjściem tutaj z sytuacji może być jakiś niszowy LineageOS, ale do tego trzeba mieć kupę czasu, chęci i wiedzy. Ale wtedy nadal pozostają jakieś potencjalne sprzętowe
  • Odpowiedz
@czuczupikczu: A myślisz, że Siri nie podsł#!$%@? non stop? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sosn: Owszem, a co powiesz na opatentowane przez Apple blokowanie aparatu i kamery "na imprezach masowych". Ponoć by chronić artystów. Teraz dodaj dwa do dwóch i masz świetne narzędzie cenzury. To przebija szpiegowanie przez Googla pod każdym względem, bo jest już niebezpieczne.
  • Odpowiedz
Dziennikarze twierdzą, że Apple posiada techniczne możliwości szpiegowania swych użytkowników i dostarcza policji w czasie rzeczywistym informacje o podejrzanej aktywności.


@xandra: Wiesz, ze sa dziennikarze co twierdza, ze ufo istnieje i rzadza nami reptilianie? Bez powaznych sadowych wyrokow to bajki.
  • Odpowiedz
Owszem, a co powiesz na opatentowane przez Apple blokowanie aparatu i kamery "na imprezach masowych". Ponoć by chronić artystów. Teraz dodaj dwa do dwóch i masz świetne narzędzie cenzury. To przebija szpiegowanie przez Googla pod każdym względem, bo jest już niebezpieczne.


@xandra: Toć to najprawdziwsza gwiazdka z nieba! Mało co mnie tak #!$%@? na imprezach masowych jak dzbany które postanawiają nagrać większość koncertu telefonem, albo jeszcze lepiej - tabletem!
  • Odpowiedz
@xandra: kupowanie na firme jest czymś złym? xD pewnie jak ktoś bierze auto w leasing to po to żeby się lansować na bulwarach. Straszny masz ból dupy o to co ktoś robi ze swoimi pieniędzmi. Tak was boli to Apple ze to kuriozum jakieś. Idź do Cupertino i ich na widły bierz xD
  • Odpowiedz
@Loloman: No nie wiem. Chmura np?
Dropbox, Google drive itp.
Do wysyłki WeTransfer.
Oczywiście dalej używa się pendrivie’ów ale na o wiele, wiele mniejszą skalę.
  • Odpowiedz