Wpis z mikrobloga

Apple wypuściło iPhone X, wszyscy czekali na premierę nowszego Xa, bo ceny tych pierwszych spadną. Ale Apple te starsze wycofało ze sprzedaży. Nowe się nie sprzedają, efekt, od zeszłego roku Apple straciło na wartości prawie połowę od z 1,1 biliona baksów do poniżej 700 miliardów i prawie 10% tylko wczeoraj. Tak to jest jak się jest zbyt chytrym :D

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24330680,czarny-czwartek-apple-jeden-list-i-kurs-spadl-o-10-proc-oraz.html#a=90&c=145&s=BoxBizMT
#apple #bekazapple #heheszki #finanse
xandra - Apple wypuściło iPhone X, wszyscy czekali na premierę nowszego Xa, bo ceny t...

źródło: comment_Uu0etLM4DQIBvhxj8mnngnnvJJQIURmv.jpg

Pobierz
  • 480
  • Odpowiedz
@Wloczykij2: Wydaje mi się, że Apple wręcz się wysilia żeby taka możliwość zablokować. Wszystkie moje urządzenia jak komórka, aparat fotograficzny, kamera itd po podłączeniu pod USB jest widoczne jako pamięć przenośna bez żadnego oprogramowania i można wszystko zgrywac bez problemu. Rzeczy kupione w przeciągu max 2 lat więc można uznać za nowoczesne. To jak z tym wymyślaniem oprogramowania skoro wszyscy maja to w standardzie tylko jedna firma wymaga jakiś pierdół?
  • Odpowiedz
obecne smartfony są tak dobre że nie warto ich zmieniać, ewentualnie naprawiać tylko

@mavon: Piszesz niestety bzdury. Nawet o 2/3 tańsze flagowce innych marek biją ajfony na głowę, naprawiać się praktycznie nie da, bo nie tylko są tak skonstruowane by to było niemal niemożliwe, ale mają dodatkowo czip, który blokuje wszelkie naprawy poza serwisem. Apple jest otaczane przez niemal fanatyków, tylko nawet powoli oni widzą, że Apple sobie z nich
  • Odpowiedz
  • 13
@mavon po prostu w czasach pierwszych iphonow apple faktycznie było lepsze, teraz to Apple goni, kiedy konkurencja robi lepsze, tańsze i bardziej innowacyjne produkty. Niektórzy też się zreflektowali, że 6000zl to za dużo za telefon.
  • Odpowiedz
@YoshiTurboMaster: Problem jest natury technicznej, w teorii dodanie zwykłego pliku muzycznego, a później rozesłanie do innych urządzeń nie jest trudne, ale było znacznie wiele więcej warstw (szukanie zdjęć albumów, konwersja, synchronizacja, inne systemy plików etc.). Jak streaming muzyki nie był jeszcze tak popularny to na iTunes miałeś zazwyczaj muzykę którą kupiłeś online + muzykę którą miałeś na płytach + pirackie .mp3. Tworząc bibliotekę na komputerze (pirackie mp3, płyty CD, kawałki
  • Odpowiedz
@xandra: daje sobie jedną szanse aby nie skreślać tej rozmowy -> pisz w czym te flagowce do 2k są lepsze od flagowców apple. dalej -> aparaty? wyświetlacze? system? pisz konkretne przykłady
  • Odpowiedz
@YoshiTurboMaster: Ja rozumiem, ze moze sie to wydawac podobne, ale kamera, aparat czy pamiec masowa to zupelnie inny typ urzaden niz smartfon wg. koncepcji apla.

Naprawde wiele osob od dawna nie uzywa w taki sposob telefonu, zreszta przykladem (anegdotycznym) jestm ja. Podpinam cos pod laptopa ze 2 razy na rok i tak robi coraz wiecej ludzi dlatego takie funkcje sa ograniczane w zamian za inne jak napisal wyzej @FunkyMonkey
  • Odpowiedz
@mavon: We wszystkim, a głównie dlatego, że nie płacisz tych 2/3 więcej za logo ogryzka.

@RobertKowalski: I przelotki, nie zapominaj, że to chyba poprzedni najnowszy ajfon (albo jeszcze trochę wcześniejszy) nie był kompatybilny z najnowszym makiem xDDD
  • Odpowiedz
@mavon: Widzę fanatyczka xDDD Apple to przepłacony złom produkowany masowo z setkami wad i niedoróbek. Nawet nie chce mi się ich wymieniać, wystarczy wspomnieć o nagminnych kłopotach każdego modelu jaki się pojawi, i tak jest z KAŻDYM modelem. Teraz Apple poszło dalej, nowe iPady są fabrycznie wykrzywione xDDD
https://www.spidersweb.pl/2018/12/nowe-ipady-pro-wykrzywione.html
Nie mam po prostu czasu wymieniać tego co Apple potrafi zepsuć, poszukaj sobie. A najważniejsze jest to, że fabrycznie i z
  • Odpowiedz
jej brak bedzie mi przeszkadzać.


@YoshiTurboMaster: masz racje, np. na studiach uzywalem pena codziennie. Teraz od 8 lat zdarza mi sie to raz na rok.

@zeek: Przedwczoraj kupilem iphony Xs dla siebie i zony. Po odliczeniach podatkow wyszly 2865 szt. wiec to 6000 jest glupota. Takie telefony kupuje sie przeciez na firme, tak samo jak drogie auta.
  • Odpowiedz
@YoshiTurboMaster: Huawei, Samsung czy LG to typowe urządzenia, które mają stanowić jedną całość, a Apple bardziej się skupia na stworzeniu całego ekosystemu. Mając iPhona, MacBooka, iPada, iPoda zauważysz plusy tych wszystkich rozwiązań. Dla przykładu: kopiując jakikolwiek tekst / zdjęcie na iPhonie mogę podejść do Macbooka i ten tekst czy zdjęcie gdziekolwiek wkleić (ctrl+c na iPhone, ctrl+v na MacBooku). Nie muszę nic konfigurować, ściągać jakichkolwiek dodatkowych programów czy w ogóle cokolwiek
  • Odpowiedz