Wpis z mikrobloga

Apple wypuściło iPhone X, wszyscy czekali na premierę nowszego Xa, bo ceny tych pierwszych spadną. Ale Apple te starsze wycofało ze sprzedaży. Nowe się nie sprzedają, efekt, od zeszłego roku Apple straciło na wartości prawie połowę od z 1,1 biliona baksów do poniżej 700 miliardów i prawie 10% tylko wczeoraj. Tak to jest jak się jest zbyt chytrym :D

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24330680,czarny-czwartek-apple-jeden-list-i-kurs-spadl-o-10-proc-oraz.html#a=90&c=145&s=BoxBizMT
#apple #bekazapple #heheszki #finanse
xandra - Apple wypuściło iPhone X, wszyscy czekali na premierę nowszego Xa, bo ceny t...

źródło: comment_Uu0etLM4DQIBvhxj8mnngnnvJJQIURmv.jpg

Pobierz
  • 480
  • Odpowiedz
@FunkyMonkey: A wiesz, że chmury są dostępne na każdy system? Każde zdjęcie i tekst można poprawić, zmieniać? Wystarczy pCloud. Nawet funkcja gładzika jest dostępna od dawna na KDEConnect. Nie trzeba ogryzków kupować, by mieć spójny ekosystem. Tak, dzwonić i smsy pisać przez Andka na Linuxsie też się da ( ͡º ͜ʖ͡º) A nawet robić zdjęcia i nagrywać filmy.
  • Odpowiedz
@xandra: Uwielbiam takich ludzi jak ty. Najwiekszy bol dupy ludziom daje cena tych iP xD Oczywiscie wszyscy zarzekaja sie, ze za darmo by tego nie wzieli xD Niesamowite jak obcych ludzi moze bolec dupa o to, że ktos marnotrawi swoje pieniadze xD
  • Odpowiedz
@xandra: Poza tym, jesli Apple to gowno i nigdy nic od nich nie kupisz bo jestes individual superior to #!$%@? cie boli cale postepowanie tej firmy? Albo to, że niektorzy nadal wyrzucają po 6k na telefon.
  • Odpowiedz
Piszesz niestety bzdury. Nawet o 2/3 tańsze flagowce innych marek biją ajfony na głowę, naprawiać się praktycznie nie da, bo nie tylko są tak skonstruowane by to było niemal niemożliwe, ale mają dodatkowo czip, który blokuje wszelkie naprawy poza serwisem. Apple jest otaczane przez niemal fanatyków, tylko nawet powoli oni widzą, że Apple sobie z nich kpi. Patrz ostatnie aktualizacje iOS.


@xandra: wut? tu chodzi o to, że w 3-letnim
  • Odpowiedz
@YoshiTurboMaster: Nigdzie nie napisałem, że to nie przeszkadza. ;) Zawsze lepiej jest mieć jakąś funkcjonalność niż jej nie mieć. ;) Po prostu chciałem wytłumaczyć dlaczego to wszystko wygląda tak, a nie inaczej.
@xandra: Korzystam z Windowsa / Linuxa / MacOS / iOS i sporadycznie z Androida i zdaję sobie sprawę, że za pomocą różnych programów, chmur, odpowiednim skonfigurowaniu systemu można stworzyć w miarę fajny ekosystem, ale nigdy nie
  • Odpowiedz
@xandra: ale tak powaznie, to co Cie to boli, ze ludzie kupuja sprzet apla i ile za niego palca? Jestes typowym trolem albo glupim i samotnym osobnikiem co przypierdziela sie do innych bez powodu.
  • Odpowiedz
@kezioezio: Swoje? Mówisz o braniu na firmę/kredyt i abonament? Tak właśnie kupuje przeciętny posiadacz ogryzka. Nie rozumiem takich ludzi, by się chwile w Starbuksie polansować? Uwierz mi, na mnie i na każdym, kto zna się na sprzęcie i oprogramowaniu zabawki i ficzery Apple nie robią wrażenia

@malykopareczek: Chyba nie czytałeś linków, które wkleiłam trochę wyżej ;) Apple celowo zwalnia starsze modele. Ciekawe, że ty nie zauważyłeś, bo ludzie
  • Odpowiedz
Apple celowo zwalnia starsze modele. Ciekawe, że ty nie zauważyłeś, bo ludzie dzwonić nie mogli ;) W tym dwoje moich znajomych ;)


@xandra: sprawa ze spowalnianiem telefonów wyjaśniła się już jakiś czas temu i uważam tę taktykę za słabą, ale ostatecznie po wymianie baterii na nową telefon odzyskuje wcześniejszą sprawność. Lub też można zmienić to w ustawieniach (większa prędkość urządzenia kosztem słabszej wydajności baterii). Przykład anegdotyczny, mam sporo znajomych z
  • Odpowiedz
  • 8
@Wloczykij2 argument z dupy, równie dobrze na firmę można wziąć inny telefon i będzie odpowiednio tańszy. Zresztą piszesz jak by każdy mógł telefon w koszty wrzucić, a nie garstka ludzi z działalnością.
  • Odpowiedz
na firmę


@xandra: Czy jest w tym cos zlego. Tak bierze sie wiele urzadzen niezaleznie od marki.

Twoje linki sa nieaktualne, bo apple zmienilo juz to oprogramowanie i przestalo zwalniac sprzet, ale przez to bateria szybciej jest
  • Odpowiedz
Swoje? Mówisz o braniu na firmę/kredyt i abonament? Tak właśnie kupuje przeciętny posiadacz ogryzka.


@xandra: Żeby tylko, ostatnio jeden podobno nerkę sprzedał żeby nowego IPhona kupić, a teraz w konsekwencji będzie przykuty do łóżka do końca życia.
  • Odpowiedz
Swoje? Mówisz o braniu na firmę/kredyt i abonament? Tak właśnie kupuje przeciętny posiadacz ogryzka.
@xandra: Czyli to nie jest za swoje pieniadze? Jesli jest mozliwosc kupienia tego telefonu za czyjes pieniadze to prosze, daj mi znac.

Ludzi w tych telefonach boli najbardziej to, że duzo kosztuja i ludzie uzywaja ich do lansowania, a przeciez wiadomo, że gwałt, morderstwo, pedofilia > lans.
  • Odpowiedz
@Wloczykij2: No właśnie takich firm nie zbyt wiele w świecie elektroniki. Są za to w świecie mody. Apple to moda. Bluzka kupiona za 50 zł w Reserved czy Zara kosztuje kilka złotych, albo nawet nie. Problem w tym, że jak pisałam wcześniej już mi się nawet nie chce śledzić co Apple ostatnio psuje i jak często. Ale to jest po prostu nagminne zjawisko jak zwalone Fallouty od Bethesdy ( ͡
  • Odpowiedz
@xandra: Odnośnie Twojego oskarżenia ze zwalnianiem starszych modeli - nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale był to problem sprzętowy, który dotyczy KAŻDEGO producenta telefonów. Owszem, spowalnianie sprzętowe bez informowania użytkowników jest niefajną praktyką, ale naprawdę nie tylko Apple to zrobił, co więcej urządzeniach innych firm, gdzie ktoś nie wziął tego pod uwagę to przy niewielkiej wydajności baterii (co po jakimś czasie musi się stać) telefon będzie Ci
  • Odpowiedz
  • 5
@mavon za te 3k można już mieć telefon który od Apple jest lepszy w ekranie (bez notcha i o lepszej jakości, zwłaszcza w porównaniu z Xr którego nikt nie chce), aparacie. system to rzecz wzgledna, niektórzy lubią prostotę i ograniczenia iPhone'a, inni cenią sobie możliwości Androida. Oba systemy są dopracowanie i bardzo szybkie. Apple ma szybszy procesor, ale tutaj akurat wszędzie wydajności jest nadto. Dizajn appla też nie jest topowy, gdzie
  • Odpowiedz
@xandra: iPhone jest najlepszym wyjściem dla osoby dbającej o swoją prywatność. Dlaczego na iOS'ie NIE DA SIĘ połączyć żadnej aplikacji z SMSami? Ano po to żeby taki Facebook nie mógł się do nich dobrać (nie może nawet szantażować - nie udostepnisz, nie działa apka). iOS ma znacznie, znacznie lepszy poziom zabezpieczeń niż Android.

W iPhonach płacisz kasą za soft, w Androidzie płacisz swoją prywatnością. Hardware ma dla mnie drugorzędne znaczenie.
  • Odpowiedz
@Niepatrz: Tam siedzi garstka inżynierów. Oprócz tego cały kampus marketingowców i prawników patentujących najmniejszą bzdurę, którą przeważnie ktoś wymyślił przed nimi. Nie zastanawia cię, czemu jednak Apple nie ma patentów na "swoje" czipy, wyświetlacze itd?

@sosn: Apple szpieguje podobnie jak Google, i to nie jest żadna tajemnica. Używanie FB na telefonie to czysta głupota, niezależnie od modelu.
  • Odpowiedz