Wpis z mikrobloga

Apple wypuściło iPhone X, wszyscy czekali na premierę nowszego Xa, bo ceny tych pierwszych spadną. Ale Apple te starsze wycofało ze sprzedaży. Nowe się nie sprzedają, efekt, od zeszłego roku Apple straciło na wartości prawie połowę od z 1,1 biliona baksów do poniżej 700 miliardów i prawie 10% tylko wczeoraj. Tak to jest jak się jest zbyt chytrym :D

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24330680,czarny-czwartek-apple-jeden-list-i-kurs-spadl-o-10-proc-oraz.html#a=90&c=145&s=BoxBizMT
#apple #bekazapple #heheszki #finanse
xandra - Apple wypuściło iPhone X, wszyscy czekali na premierę nowszego Xa, bo ceny t...

źródło: comment_Uu0etLM4DQIBvhxj8mnngnnvJJQIURmv.jpg

Pobierz
  • 480
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xandra: idea iTunes była zupełnie inna. Chodziło o dostęp do sklepu iTunes. Kupując tam utwór (co jednak było jakąś innowacją na tamte czasy, gdy powszechnie dostępne były tylko całe albumy) był on tylko twój. Umożliwiając swobodne kopiowanie i dostęp do pamięci jak ma to miejsce w „zwyklych” urządzeniach umożliwiliby bardzo łatwe piracenie muzyki. Druga sprawa to biblioteki o których ktoś wspomniał, jak się nie jest amebą to jest to bardzo
  • Odpowiedz
@xandra: Cena która każą sobie za tego najnowszego zapłacić faktycznie jest kosmiczna. Natomiast problem polega na tym że iP jest kosmicznie przehajpowany.
Ma swoje wady, które powoli przestają nimi być, bo na przykład dużo osób może teraz używać spotify/tidal itp. co i tak nie zmienia faktu, że kiedy chce wrzucić płytę na telefon przed jej premierą na spotofy muszę mieć ten cholerny iTunes a to i tak guzik daje bo
  • Odpowiedz
@Igorsky: Apple nigdy nic nie wymyśliło. Są po prostu złodziejem cudzych pomysłów z masą prawników, którzy kombinują jak to opatentować. Idea podobna jak w iTunes istniała lata wcześniej w serwisie mp3.com. Wymień mi rzeczy, które niby wymyśliło Apple, a ja ci udowodnię, że tak nie było. Najpewniej daną technologię / pomysł ukradli, co mniej prawdopodobne wykupili

@Mmmm91: Apple nie ma mocnych stron. Poza byciem idealną platformą dla takich "tytanów" intelektu jak ty. Poza tym posiadaczy srajfonów łączy jeszcze coś. Bardzo często są po prostu zwykłymi chamami i prostakami, co tutaj pięknie udowodniłeś, no elo ( ͡º ͜ʖ͡º)

@boncur: Oczywiście, że jest przereklamowany i pełen
  • Odpowiedz
Linux jest darmowy tylko, jeśli Twój czas nie ma żadnej wartości. To może i jest dobry system operacyjny do zastosowań serwerowych, ale w tej "gołej" dystrybucji linuxa zawsze coś nie będzie prawidłowo działać i miałem podejście do wielu distro i za każdym razem jest to samo. Nikt nie chce p-------ć się pół dnia w przeszukiwania neta, bo mu crushuje program, albo nie wyszukuje mu wszystkich zależności do paczki xD


@PrzegrywWykopek: Drogi mirku używam różnych Linuxów od dawna, będzie z 10 lat w sumie, przy czym z 8 na co dzień. Takich bzdur to dawno nie słyszałam jakie wypisujesz. Taki Mint out of box w zasadzie działa na KAŻDEJ konfiguracji PC, problemy systemu, o których piszesz nie są już dawno nie występują. A najlepszym dowodem na to, że Apple ściemnia jest właśnie test, który wkleiłam. MacOS leży i kwiczy w porównaniu ze zwykłym, gołym Linuxem, rozumiesz? "Wspaniali" programiści Apple nie mają nawet startu do ludzi, którzy programują dla przyjemności.
A problemów z oprogramowaniem na Linuxa mam nie częściej niż z oprogramowaniem na Windows.

Integralność to głębszy temat niż synchronizacja plików xD ale po co ja
  • Odpowiedz
@xandra: chociaż trzeba uczciwie przyznać że stabilność pracy systemu operacyjnego była u apple’a od początku na wiele wyższym poziomie niż andek. Dodatkowo iOS nie wymagał do płynnej pracy takich zasobów jak teraz andek :)
Jak apple nie wyciągnie wniosków z tej lekcji to raczej będzie krucho.
  • Odpowiedz
@boncur: Fakt, ale gdybyś przeczytał historię powstawania iPhone i iOS to byś się położył ze śmiechu :D
Apple postanowiło zrobić coś co już istniało, czyli smartphona. Parę cytatów xDDD

iPhone potrafił odtworzyć tylko część utworu lub pliku wideo. Odtworzenie całości bez zawieszenia się było niemożliwe. Jeśli najpierw wysłałeś e-maila, a potem zacząłeś surfować w Sieci, wszystko było w porządku. Kiedy zamieniłeś kolejność tych czynności - już nie.

Ambitne zadanie. Napisać system, który obsługiwałby wyświetlacz, pamięć i jeszcze jakieś pliki, najlepiej na
  • Odpowiedz
@xandra: ale mowa tutaj nie o prezentacji na której Jobs musiał w odpowiedniej kolejności klikać żeby nie wywalić systemu, tylko mówimy o gotowym dla klientów produkcie. Na bank przy androidzie tez były jakieś wałki na prezentacjach, o których możemy wiedzieć lub nie :)
W każdym razie produkt finalny działał lepiej.
  • Odpowiedz
@xandra: w każdym razie szanuje za upór :D
Apple miało swoje piec minut i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że nie będzie ich mieć znowu.
  • Odpowiedz
@xandra: wiem że nie potrafi. Pobieram ich aktualizacje cały czas ( )
Różowa pyta się wtedy „i jak? Udało im się czegoś nie popsuć?” XD
  • Odpowiedz
@xandra: Ty się zachowujesz jak naiwne dziecko i wierzysz w każdy nagłówek i artykuł, który znajdziesz w sieci. A gdy ktoś wytknie ci błąd to znajdujesz kolejny szemranej jakiści news sprzed 10 lat. Pomijam fakt, że to nawet nie musi być prawda, ale tutaj mowa o prezentacji iPhone’a 2G - jakie to ma znaczenie w obliczu dzisiejszego iOSa i nawet 2G po premierze, który już tych błędów nie zawierał? Gdyby
  • Odpowiedz