Wpis z mikrobloga

Dlatego z tego kraju trzeba s--------ć. W większości przypadków te cymbały tzn. między innymi taka kobicina z P---------a ma dzieci, które często również nie sa zbyt lotne i później kolejnym pokoleniom przekazują równie mądre ideologie co ma wpływ na kształtowanie się Państwa. Nie wiem co musi się o-----ć żeby ludzie przejrzeli na oczy...
Pozdrawiam osoby myślące!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nitrish: that's why we can't have nice things... Ja p------ę, ciemnogrod, zapomniała ta osoba wspomnieć że zarabia o dwa złote więcej na rok ale to nieważne, ważne że wszyscy mają tak samo c-----o, a zapytaj przeciętnego robaka jak działa próg podatkowy to tylko gały wywali.
  • Odpowiedz
@aks_762:
Janusz miał takie zarobki, że w 2018 roku nie przekroczył drugiego progu, więc podlegał stawce 18 %.

Wojtek miał takie zarobki, że w 2018 roku wpadł w drugi próg i za listopad i grudzień otrzymał niższą pensję netto niż za pozostałe miesiące.

Zagadka, kto zarobił w 2018 roku więcej, Janusz czy Wojtek?
  • Odpowiedz
@Jotem323: ja p------e, serio??? czy gdziekolwiek tutaj jest mowa o porównywaniu zarobków między ludźmi? otóż nie, jest mowa o porównywaniu zarobków jednej osoby miesiąc po miesiącu. nie weim, k---a, rozpisze Ci to może miesiąc po miesiącu, bo nie trafia:

miesiąc - zarobki brutto - zarobki netto - należna zaliczka na PIT
(dane dla roku 2019, umowa o pracę, zamieszkanie w miejscowości świadczenia pracy, brak podwyższonych kosztów i ulg)

styczeń - 10 000 - 7 034,39
  • Odpowiedz
@aks_762: tu jest mowa o porównywaniu zarobków przed i po wpadnieciu w drugi próg. Jeżeli ktoś zarobił tyle, że wpadł w drugi próg to zarobił więcej niż gdyby w niego nie wpadł, czego tu k---a nie rozumieć.

To co pokazujesz w tym swoim niby przykładzie to wyłącznie kwestia obliczania zaliczki na podatek. Poniżej masz przykład kogoś kto nie wpadł w drugi próg:

miesiąc - zarobki brutto - zarobki netto - należna zaliczka na PIT
(dane dla roku 2019, umowa o pracę, zamieszkanie w miejscowości świadczenia pracy, brak podwyższonych
  • Odpowiedz
@Jotem323: ty dalej porownujesz zarobki między ludźmi? no niestety, nie jestem nic w stanie poradzić na twój kompletny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

sto piętnasty raz powtórzę: stwierdzenie 'jeśli płacę coraz więcej podatku, to znaczy, że zarabiam coraz więcej' jest nieprawdziwe, ponieważ istnieje co najmniej jeden taki przypadek, dla którego wzrost zaliczki na podatek dochodowy (efektywnie wzrost wartości płaconego podatku - tj. 'płacę coraz więcej podatku') nie wiąże się ze wzrostem zarobku (wynagrodzenia netto), gdyż to jest niższe niż w miesiącu poprzedzającym.

nie wiem jak mam ci wytłumaczyć, że porównanie miesiąc do miesiąca pensji danej osoby to co innego niż porównanie pensji dwóch osób, z których jedna zarabia 10 k brutto, a druga 8,5k brutto
  • Odpowiedz
@aks_762: I ta jedna osoba w tym całym przykładzie przy umowie o pracę jeżeli w danym miesiącu odprowadzi więcej podatku to znaczy że zarabia więcej niż gdyby nie musiała tego robić.

Zdajesz sobie sprawę, że jak otrzymasz wypłatę to nie znaczy że musisz ją wydać co do zera w tym samym miesiącu a to co ci zostało palisz w piecu i w następnym miesiącu zaczynasz od zera?

Stwierdzenie 'jeśli
  • Odpowiedz