Wpis z mikrobloga

Ziomki i Przyjaciele udało się! Pijcie ze mną kompot!
W nawiązaniu do wpisu ! https://www.wykop.pl/wpis/37963063/ziomy-jutro-mam-rozmowe-ws-podwyzki-ile-zazadac-pr/133245409/#comment-133245409

Zrobiłem sobie na kartce listę, dlaczego powinienem dostać podwyżkę. Przypomnę, że chciałem dostać jakieś 2650-2750 zł netto (teraz mam 2250 zł), ale za Waszą radą uwierzyłem w siebie i wyjechałem, że chcę 3000 zł netto. Przez pół godziny mówiłem dlaczego (tutaj moja lista się przydała, żebym o niczym nie zapomniał :D). Parę razy usłyszałem, że to jest bardzo duża podwyżka, aż 36%, ale wszystko odpowiednio argumentowałem (że np. przez 2 lata nie miałem żadnej podwyżki, że mam znacznie więcej obowiązków, że dojdą mi kolejne w tym roku, że firma się rozwija itd.). Następnie powiedzieli mi, żebym na moment wyszedł, bo muszą się naradzić. Po 5 minutach usłyszałem, że zgadzają się z wszystkimi przytoczonymi argumentami, że jestem cenny dla tej firmy, ale mimo wszystko mogą mi na ten moment zaoferować 2800 zł netto (tyle co chciałem maksymalnie jeszcze wczoraj i nie sądziłem, że to dostanę :D) + powrót do rozmowy w czerwcu, w zależności od wyników firmy. Zaproponowałem 2900 zł i przez rok nie wracamy do tematu. I takim sposobem mam pensję o 650 zł większą ( ͡ ͜ʖ ͡) Nowy rok, nowy Ja xD

Dzięki wszystkim, którzy mi pomogli się wczoraj do tego przygotować. Zawołam w komentarzu wszystkich komentujących i plusujących z nadzieją, że czegoś nie s-------ę xD

#praca #praca #chwalesie
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JEST-SUPER: Gratulacje! Trochę na nieświadomce zrobiłeś coś bardzo ważnego w biznesie, czyli przygotowałeś się do negocjacji. Wazna lekcja i ważny sukces ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maupajoke

@JEST-SUPER: Fajnie ze sa jeszcze ludzie, ktorzy upominaja sie o godne pieniadze.


2900 to daleko od godnych pieniedzy. A jeszcze w tych pieniadzach robic darmowe nadgodziny i pracowac na L4 i cieszyc sie jak od czasu do czasu rzuca dodatkowo od 200 do 500 zl to juz jest blisko niewolnictwa.
  • Odpowiedz
@cergia: dziękuję ()
@borjaki: mógłbym wyjechać z 4k jakbym wiedział, że firma za moją pracę jest w stanie tyle płacić, ale wiem, że nie jest, także nie sztuką jest wyjechanie z kwotą z kosmosu. Co do nadgodzin, to ja je robię prawie zawsze w domu i robię to sprawnie, także mnie to raczej nie męczy, ew. mam nadgodziny, bo na poczcie
  • Odpowiedz
@JEST-SUPER tu nie chodzi o to ze robisz je w domu czy w pracy, poswiecasz czas firmie i powinienes skrupulatnie rozliczac kazda nadgodzine, bo jestem pewny ze tych nadgodzin zrobiles wiecej niz ich sobie odebrales wczesniejszym wyjsciem do domu.
Jesli musisz pracowac na L4 to zamiast je brac powinienes powoedziec ze jestes chory wiec w tym tyg pracujesz z domu, no bo dlaczego masz tracic 20% wynagrodzenia byc chorym i jeszcze
  • Odpowiedz
@borjaki: Twoja wypowiedź oczywiście ma sens, ale na to się składa trochę czynników. Nie chcę się rozliczać co do godziny, bo tak jak pisałem nieraz też wychodzę wcześniej, były miesiące gdzie częściej wychodziłem niż pracowałem po godzinach i były też miesiące, gdzie było na odwrót. Przez jesień zdecydowanie więcej pracowałem, ale nie wiem, czy zaraz znowu nie będzie na odwrót. Druga rzecz, o której nie napisałem, to że prawie zawsze
  • Odpowiedz
Zawołałem tutaj wszystkich komentujących, bo nie spodziewałem się, że mój post zrobi taką furorę na mirko, że będzie tutaj ponad 850 plusów, że będę w gorących. Nie spodziewałem się tak wielu ciepłych słów i gratulacji, TAKIEJ PRZYJACIELSKIEJ FALI NA TYM PORTALU, bycia podawanym jako przykład fajnej akcji, dlatego chciałem Wam wszystkim podziękować za każdy komentarz. Odświeżałem wczoraj cały dzień wątek i cały dzień japa mi się cieszyła gdy to wszystko czytałem. Nawet
  • Odpowiedz