Wpis z mikrobloga

Hej kochani @allegro_pl .
Mam do was małe pytanie. Czy każdy moze u was skorzystać z "programu ochrony kupujacych" aby wyłudzić pieniądze od sprzedającego bez zadnych podstaw czy tylko było tak w moim przypadku?
Ponad poltora roku temu zakonczylem dzialalnosc polegajaca na dropshipingu. Sprzedawalem za posrednictwem waszej wspaniałej platformy. Zamowienia szły w setki miesięcznie, oferty byly dobrze opisane, a wasza prowizja wynosiła grube tysiaki.
Az tu pewnego razu, ktorys z moich klientow stwierził, ze skorzysta z waszej "ochrony". Klientowi rzekomo po krotkim czasie zepsuł sie zamowiony sprzęt. Niestety nie chciał mi go zwrócić w ramach 14 dniowej mozliwosci zwrotu bez podawania przyczyny, ani niezgodnosci towaru z umową, gwarancji czy z zadnego innego powodu. Nie udowodnił tez, ze z towarem rzeczywiscie jest cos nie tak. Domagał sie odemnie jedynie zwrotu pieniedzy BEZ uprzedniego odsyłania towaru "bo może i mam mu oddac". Nie chciałem sie na to zgodzić (bo niby dlaczego miałbym) a on złozył wniosek do was o zwrot. Mimo, ze pisalem do waszych ludzi-robotów obsługujacych maile jak sprawa wygląda (tzn prosze klienta o zwort aby rozpatrzyć reklamacje i ewentualnie oddac mu pieniadze a klient nie chce tego zrobic bo chce hajs z gory bez odsyłki) to i tak oddaliscie mu pieniądze twierdzac ze to nie wasza sprawa (wtf?!). TADAAM klient ma towar i hajs. Musiałem tez fatygować sie na komisariat aby mnie przesłuchano bo rzucił policji wasz superformularzzgłaszanianapolicje (policjanci sami stwierdzili, ze to niedorzeczna sytuacja i kupujacy to zwykły cfaniak).
Teraz na deser dostalem od was POZEW z esądu (fajna instytucja mowisz, ze ktos ci wisi hajs i jak nie zareaguje w 2 tyg to ci rzeczywiscie wisi hajhs) o zapłate zwroconej klientowi przez was kasy. Niestety chyba bede musial to zaplacic bo w okresie swiatecznym (swoją drogą dobra strategia) nie znalazlem zadnego prawnika, z ktorym moglbym to skonsultowac i dostalem pismo z opoznieniem bo nie ja je odebrałem (tak tu akurat moja wina) a boje sie ze te półtora kafla urośnie do wiekszej kwoty zatem chyba wole miec to zwyczajnie z głowy.
Czy więc ja albo ktokolwiek inny moze liczyc na darmowego laptopa albo jakąś konsolke od was? Kupimy towar stwierdzimy, ze dostalismy bubel, wy nam oddacie kase a sprzedawca niech sie dalej martwi? Jak to dokładnie jest? Na każdej aukcji obowiazuje taka promocja?
Z tego co pamietam pojawilo sie kiedys znalezisko innego uzytkownika wykopu z podobną sytuacją ale nie pamietam jaki wykopek to wrzucał.
#allegro #prawo #dzialalnoscgospodarcza
  • 113
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
@Quest: allegro ma w D. wszystkich. Tylko hajs ma się zgadzać. Jak pokazało życie są w stanie iść z płaczem do rządzących i lobbować skutecznie za ovatowaniem paczek z aliexpress. Allegro? Gardzę.
  • Odpowiedz
@Quest nie wiem czego się spodziewałeś sprzedając na allegro. Sprzedawcy na allegro to wróg - ich konkurencja. Z drugiej strony tacy ludzie jak ty doprowadzili też do rakowiska na allegro... Dropshipping xD tak się teraz nazywa kupowanie u chińczyka na cudzy adres. No ale pasuje to do krajobrazu na allegro -wszechobecne podróbki z którymi nikt nic nie robi, kupujący warci sprzedających a ci warci tej #!$%@? platformy. Za oszustwo mam nadzieję jednak
  • Odpowiedz
@Quest: miałeś dwa tygodnie na oprotestowanie tego wezwania i sam zwaliłeś sprawę. Poza tym nie wiemy czy przesyłka w ogóle dotarła do adresata i nie znamy treści wiadomości jakie słał ci kupujący. Ja w to nie wierzę że allegro oddałoby hajsy gdyby policja nie zainteresowała się sprawą. A policja też nie mogłaby przyjąć zgłoszenia tak po prostu tylko miała jakieś dowody.
  • Odpowiedz
@Quest: z tym e-sądem to chyba sobie jaja robisz xD Prawnika chciałeś do tego? Wystarczy wpisać w net "sprzeciw od nakazu zapłaty z e-sądu" i dowiadujesz się (za darmoszkę), że wystarczy jednozdaniowy sprzeciw.
  • Odpowiedz
@Shajo: Ty i wszyscy pulsujący. To tak nie działa. Dostajesz nakaz zapłaty, odbierasz go i od tego momentu lecą 2 tygodnie. Niezły debil odbierał pocztę, że widząc przesyłkę sądową wziął ją od tak i powiadomił adresata z opóźnieniem. Gratulacje XD
  • Odpowiedz
@Quest: sam troche handlowałem na allegro, odkąd pojawily się takie opłaty, traktowanie itip to zrezygnowalem w #!$%@?, nawet sam jak coś potrzebuje kupić to kupuje na lewo pomijając allegro(kontakt i dzwonie albo mail) bo ten portal zniżył się do takiego poziomu że szkoda gadać
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Quest: sprzedawalem kiedyś trochę na allegro ale ich system zwrotu prowizji to gówno, ktoś z konkurencji wykupi ci cały towar ale za niego nie zapłaci potem dostaje maila czy transakcja została zrealizowana czy coś podobnego, jak odpowie że tak to możesz się pożegnać ze zwrotem
  • Odpowiedz
@Quest:
taki był wielki problem żeby złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty?
dość że można zrobić to przez internet, to sama treść takiego sprzeciwu "wnoszę sprzeciw od wydanego nakazu zapłaty, wnoszę o jego uchylenie w całości." + uzasadnienie "roszczenie zawarte w pozwie jest bezzasadne z uwagi na niezaistnienie okoliczności w nim przedstawionych". Już nie mówiąc, że zawsze można wnosić o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu.
Poza tym, skoro cię słuchali na policji,
  • Odpowiedz
@janusz0: W pełni się zgadzam. Żeby złożyć sprzeciw nie trzeba prawnika. Coś nieogarnięty ten nasz biznesmen. Może myślał że jak nie odbierze to jakby długu nie było. Alledrogo swoje ma za uszami ale skoro kasę oddali kupującemu to już kwestią czasu było kiedy te pieniądze będą chcieli ściągnąć.
  • Odpowiedz