Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam. Mam dziwną sprawę. Otóż miałem wypadek samochodowy z ewidentnie nie mojej winy (co orzekła policja). Wydmuchałem 0.21... i tutaj jest problem. Co mogę zrobić i jak działać? proszę o poradę prawną gdyż obecnie nie stać mnie na to.

#prawo #prawojazdy #porada

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 70
  • Odpowiedz
0,21 czego promila czy mg na litr?


@Szaku69: akurat w tym wypadku, w praktyce żadna różnica. W obydwu przypadkach jest to stan po użyciu alkoholu, a nie stan nietrzeźwości, a więc wykroczenie.
  • Odpowiedz
na alkomatach masz tolerancję bledu więc jest różnica jak to było 0,21promila to jeszcze idzie się wybronic


@Szaku69: fakt :-) Podszedłem do tego tylko od strony teoretycznej ;-)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nic, dostaniesz mandat za jazdę po spożyciu i tyle. Ewentualnie możesz się kłocić, że 0,01 to błąd pomiaru i może w ogóle by ci się upiekło.
A następnym razem wstrzymaj się z jazdą na następny dzień po mocnym piciu, bo jak widać nie masz zbyt skutecznego metabolizmu.
  • Odpowiedz
0,21 czego promila czy mg na litr?


@Szaku69: bez różnicy 0.21mg/l to 0.42 promila więc wciąż jest to "tylko" jazda po użyciu, a nie pod wpływem
  • Odpowiedz