Wpis z mikrobloga

które są dostępne za pay wallem


@tamto-to-tamto: Właściciel artykułu uznał, że swoją treść będzie udostępniał odpłatnie. Dlaczego więc udostępniasz jego treść bezpłatnie, odbierając jemu możliwość zarobku? Takie działanie jest bezprawne, o czym słusznie napisał Ci @camelinthejungle.
  • Odpowiedz
przecież zapłaciłem za te treści.


@tamto-to-tamto: Zapłaciłeś za dostęp do treści, a nie za zgodę na jej dalsze i bezpłatne rozpowszechnianie. Decyzja moderatora była prawidłowa.
  • Odpowiedz
@tamto-to-tamto możesz pożyczyć koledze książkę, a nawet obejrzeć z nim legalnie zakupiony film. Czym innym jest dozwolony użytek osobisty, czym innym rozprzestrzenianie treści objętych prawem autorskim. Warto poczytać co nieco na ten temat, żeby unikać możliwych problemów w przyszłości. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@camelinthejungle: Z tym dozwolonym użytkiem jest tak, że mogę sovie pościągać tyle pirackiej muzyki i filmów ile chcę, o ile jest to tylko dla mnie i tylko ja z tego korzystam, co nie?
  • Odpowiedz
@supra107: nie, jest tak, że możesz sobie kupić książkę/płytę/film objęte prawem autorskim, i udostępniać je sobie i swoim znajomym na niekomercyjnej zasadzie. Możesz więc zaprosić przyjaciół na pokaz filmu czy pożyczyć książkę koledze bez żadnych obaw. To, o czym napisałeś, wynika bardziej z przyjętej taktyki - lepiej uderzać w tych, którzy dystrybuują treści łamiące prawa autorskie, niż w osoby, które jedynie korzystają z ich przestępczej działalności. Bez tych pierwszych nie
  • Odpowiedz