Wpis z mikrobloga

Wchodzę do metra, schodzę schodami już na peron i nagle słychać krzyk i uderzenie. Rozglądam się, para starszych ludzi przewróciła się na schodach ruchomych jadących w górę i zatrzymala sie na facecie jadacym za nimi. Szybko zbieglem schodami, a nastepnie wbieglem za nimi po schodach ruchomych bo widzialem ze facet ich dwoje moze nie utrzymać, zatrzymanie schodow tez moglo skutkować ich staczaniem, wiec szybko na górę. Podparlem faceta, potem cale szczescie starsza Pani sama sie zaczela podnosic wiec zostal sam Pan Starszy, wjechalismy na gore i udalo sie go podnieść. Całe szczescie nic im sie nie stało, i po wielokrotnym zapewnieniu z ich strony, że juz ok i dadza sobie rade, pojechalem dalej. A ludzie się #!$%@? gapią, zamiast pomóc :( no nic, pierwsi ludzie w tym Roku uratowani, nie bójmy sie pomagać! #empatia #czujedobrzeczlowiek #feels #chwalesie
  • 20
A ludzie się #!$%@? gapią, zamiast pomóc :(


@kaplsownik: Bardzo często coś takiego czytam i najczęściej jest to mocno przesadzone, bo kiedy dochodzi do jakiegoś wypadku i już ktoś komuś pomaga to inni często nie chcą jeszcze większego, sztucznego tłoku robić. Nigdy nie spotkałem się z jakąś biernością ludzi (zawsze ktoś pomagał w przypadku wypadków i nie widziałem sytuacji gdzie nikt nie reagował), ale spotkałem się z sytuacją, w której do
@kaplsownik: Miałem podobną sytuacje, jak starszy pan jechał rowerem i sie wywrócił, nie podnosił się i dopiero ja z końca ulicy widząc tp podbiegłem, ludzie normalnie koło niego przechodzili, jeden jakiś grubas zaśmiał się przechodząc koło niego, naprawde ludzie są bardzo niewrażliwi na ludzką szkodę.
@UberKatze: Dlatego stwierdziłem, że pomogę, bo widziałem, że facet na którego się przewrócili sam może sobie nie dać rady. Dobrze, że udało mu się ich złapać, bo by się sturlali na dół.
@kaplsownik: bo się wszyscy w zasięgu wzroki nie rzucili jeden przez drugiego? widzieli że jeden trzyma drugi biegnie przecież ich nie wciągnęło do tych schodów.
chciałeś sobie w nagrode poprawić samopoczucie i tyle, bądź szczery przynajmniej
żeby zwrócić uwagę na ludzką znieczulicę
@kaplsownik: jak w dzisiejszych czasach panuje znieczulica, w czasach gdy nawet prosi sie ludzi, żeby nie strzelali petardami po psiaczki sie boja, to ja nie chce widziec czasow, w ktorych wedlug Ciebie jej nie bedzie O.O