Wpis z mikrobloga

@Shishu: jeżdżąc pociągami PKP IC już nawet nie liczę na istnienie czegoś takiego jak WARS. To już chyba zostało tylko na EIP, bo nawet EIC potrafią jeździć bez wagonu restauracyjnego. Polityka taborowa tej firmy jest porażająca.
  • Odpowiedz
via Android
  • 75
@Iskaryota większość IC ma teraz WARS, każdy DART czy Flirt, a one obsługują dużą część połączeń. Wagonów restauracyjnych jako tako jest mało, stąd te braki, ale w EZT już są jako mus. Przy okazji WARS to naprawdę nie jest niezbędnik, w sytuacji taborowej IC, kiedy brakuje po prostu nowych wagonów do przewozu ludzi.

@misiek432 krzesła są obrotowe, a miejsca na nogi tyle że mając 195cm nie sięgam pod drugi fotel
Shishu - @Iskaryota większość IC ma teraz WARS, każdy DART czy Flirt, a one obsługują...

źródło: comment_zfup710sZE67q5MWesjFCH458ULnq8Ix.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@qhardyq: pewnie jak wróci linia Lublin - Warszawa ;)
Aktualnie pociągi jeżdżą z objazdem, który nie jest zelektryfikowany.

W tym momencie jeździ do Lublina, czy nawet Chełma jeden skład IC, wieczorem jakoś z Waw, pasuje mi zazwyczaj godzinowo a standard pomimo że przedziałowy jest bardzo przyzwoity. (pomimo - osobiście preferuje konfigurację bezprzedziałową, ale w Dartach jest jakoś ciasno)
  • Odpowiedz
@Shishu: Kijowo z nogami jak się siedzi z kimś na przeciwko przy tym stoliku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Iskaryota: Trafiam większość IC z WARSem, ale rzeczywiście to są składane wagony typu 4 wagony bydlęce z przedziałami 8 osób + 1 wagon bez przedziałów względnego komfortu + 1 wagon WARS.
  • Odpowiedz
@Shishu: A co jest złego np. w modernizowanych HCP 112A, poza w zasadzie ogrzewaniem, o ile to naturalna ich cecha?

Swoją drogą powiedz mi, czy te pokrętła od ogrzewania coś dają, czy dają o ile nie są zepsute? Kiedyś, jak jechałem, to kierownik pociągu powiedziała, że ona by musiała wyłączyć ogrzewanie całego wagonu i tego nie zrobi, więc żeby przesiąść się na koniec, bo tam chłodniej...
  • Odpowiedz
  • 0
@Shishu Orientujesz się może czemu na trasie Szczecin - Warszawa jeżdżą praktycznie same TLK, jeden IC i jeden EIC? czemu tak mało IC?
  • Odpowiedz