Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka z PKP intercity Nikt nie przewidział, ze ktoś może pojechać ze stacji wcześniejszej niż ma się kupiony bilet i nie można zrobić dopłaty do biletu.

Natomiast jeżeli ktos jednak chce jechać dalej to już dopłatę można zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pociagi #pkp #podroze
  • 4
@prosile: A czemu miałoby być inaczej? Przecież w IC jest rezerwacja miejsc, dlaczego więc opcjonalnie pełny pociąg miałby przewieźć gościa, który ma nieważny bilet? W końcu doczekaliśmy się rezerwacji, chyba mało kto pamięta czasy jak wyglądało wsiadanie do pociągu 20 lat temu.
W momencie, w którym chcesz kupić bilet na dalszą stację, konduktor ma wgląd w dostępność miejsc do stacji docelowej.
@muj-komentasz: Kupiłem bilet z Krakowa do Bydgoszczy w internecie. Jednak okazało się ze będę w Rabce Zdrój nocował. A ze ten pociąg jedzie przez Rabkę to chciałem zrobić dopłatę do biletu wcześniej już zakupionego.

Koniec końców na odcinek Rabka Kraków musiałem mieć nowy bilet.
@prosile to kwestia ważności biletu. nie można przedłużyć biletu, który jest nieważny, a data jego ważności do godzina planowanego przyjazdu pociągu do stacji początkowej i końcowej na bilecie.

dlatego jadąc kraków-bydgoszcz będąc już w pociągu posiadasz ważny bilet, który podlega tej zmianie umowy przewozu

a jadąc od stacji spoza biletu po prostu go nie posiadasz i nie będzie on ważny do konkretnej godziny.