Wpis z mikrobloga

Młodzi ludzie w Polsce posiadają gen robactwa. Byłem dziś na spotkaniu razem z kolegą i jego kolegami/koleżankami których nie znałem. Browaki, driny itp. Było spoko dopóki nie pojawil się temat pracy i zarobków. Jak powiedziałem jaki jest przedział mojej płacy(into IT) który wcale nie jest imponujący, ani trochę. Zaczął się taki kwik i pękanie dup że psy na osiedlu myslały że już sylwester. Nagle 3/4 zgromadzonych zaczęło "krzyczeć" że IT to jest przepłacona branża i nie powinno się tyle zarabiać. Potem były głosy żeby nawet obowiązkowo zrównać płacę w IT z innymi sektorami XDDD
Najlepsze jest to że nikt nie pomyślał żeby może zrównać biedackie płace do IT, a nie na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jprld, ludzie 20pare lat, wykształceni, praca w korpo a myślenie jak nosacz janusz z mema XDD Jak w tym kraju ma być dobrze kiedykolwiek XD
#gorzkiezale #pracbaza #przegryw #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChamskoCytuje: Podwyższenie płac wszystkim spowodowałoby lawinową inflację i w efekcie sektor IT dostałby znowu podwyżkę aby ludziom się chciało w nim pracować. IT ma wiedzę i jest na nie zapotrzebowanie, a truskawki może zbierać każdy. Niestety, ale nie może być tak, aby wszyscy zarabiali tyle samo - komunizm nie działa i dobrze o tym wiemy.
No ale popełniłeś błąd przyznając się przed obcymi ile zarabiasz i taki efekt - żadnymi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChamskoCytuje: papier z gownouczelni albo przeslizgniecie się przez studia na trojach gwaratuje dokładnie k---a totalne nic. Gdyby faktycznie byli wyksztalceni to by wiedzieli jak działa gospodarka wolno rynkowa i prawo popytu/podazy, a widać że to zwykle roszczeniowe debile o ciagotach socjalistyczno-komunistycznych, co im należalo w ryje powiedzieć dobitnie. Co więcej praca w korpo, ktora wymieniasz na końcu, to nie jest jakis plus, takie same debile i glaby tam trafiaja jak
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: oni trochę racji mają, prawda jest taka że często za g---o pracę przy komputerze (jak dobrze trafisz) zarabiasz potężne pieniądze właśnie koło 5k a kompetencje potrzebne do tego są żadne. Inna sprawa to nie wiem po co mówić że ci znajomi pracują w korpo, to jakieś osiągnięcie czy jak?
  • Odpowiedz