Wpis z mikrobloga

Młodzi ludzie w Polsce posiadają gen robactwa. Byłem dziś na spotkaniu razem z kolegą i jego kolegami/koleżankami których nie znałem. Browaki, driny itp. Było spoko dopóki nie pojawil się temat pracy i zarobków. Jak powiedziałem jaki jest przedział mojej płacy(into IT) który wcale nie jest imponujący, ani trochę. Zaczął się taki kwik i pękanie dup że psy na osiedlu myslały że już sylwester. Nagle 3/4 zgromadzonych zaczęło "krzyczeć" że IT to jest przepłacona branża i nie powinno się tyle zarabiać. Potem były głosy żeby nawet obowiązkowo zrównać płacę w IT z innymi sektorami XDDD
Najlepsze jest to że nikt nie pomyślał żeby może zrównać biedackie płace do IT, a nie na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jprld, ludzie 20pare lat, wykształceni, praca w korpo a myślenie jak nosacz janusz z mema XDD Jak w tym kraju ma być dobrze kiedykolwiek XD
#gorzkiezale #pracbaza #przegryw #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 28
@ChamskoCytuje: Same here tylko ze ja jestem sebixem po zawodowce i tez kwik ze dlaczego ja w wieku 20 lat biore pieniadze za prace. Mi sie nie nalezy bo jestem przeciez nie wyksztalcomym uselessem XD a zarobki no to co. szkoda mowic ile sie zarabia bo zawsze jest taki. No widzisz moi starzy dwie firmy i na wakacje nie mamy takie co ty XD tylko pytania a skad to a skad
@ChamskoCytuje: zazdrosc tak sie przejawia. Niestety ale nie tylko w PL. Mam taka sama sytuacje. Powiedz cos komukolwiek, ze masz lepiej, a zaraz zaczna sie dymy. Wez powiedz swojemu kierownikowi, ze masz lepiej od niego [bywa i tak] ( ͡° ͜ʖ ͡°). Raz byl taki dym, ze gosc sie do mnie przestal odzywac.