Wpis z mikrobloga

Mam problem ze źródłem białka. Póki co jem fasolę/białko w prochu/jajecznice/jogurty białkowe. Problem w tym, że z tych wymienionych to tylko jajka dobrze trawię. Nie wyobrażam sobie jeść codziennie jajecznicy... Macie jakieś pomysły? Bo przez to aż myślę o powrocie do mięsa
#wegetarianizm
  • 19
  • Odpowiedz
@smieszek321: jak dla mnie to właśnie jest podstawowy problem

naucz się kupować suchą fasolę - również czerwoną

tylko nie te polackie jasie bo one mają grubą skórę i się źle trawią, tylko normalną fasolę cannellini (w auchan Lestello taką drobną ma) - wiem bo jestem na podobnej diecie

no i czerwoną też polecam, zauważyłam że łatwiej się trawi

BPA zawarte w puszkach upośledza kosmki jelitowe
  • Odpowiedz
@ZdenerwowanyPajonk: O. To fakt. Z tym, że jedząc orzechy dostarczę też dużo tłuszczu, będzie mała objętość jedzenia :/ Bo żeby zapewnić białko chociaż na tym 1g/kg czy 1,5g/kg to trochę trzeba tych orzechów zjeść. Jem często ale jednak głównym źródłem białka zostać nie mogą :/
  • Odpowiedz
@smieszek321: pamiętaj, że bez ruszania się zapychanie się białkiem też jest niezdrowe - ja jak jem zbyt dużo białka bez biegania codziennie to jestem "spuchnięta"

jeszcze zapomniałam, że jest kasza gryczana - główny element mojej diety tak naprawdę

w 100g kaszy masz ze 20g miaubialka ;)
  • Odpowiedz
@ZdenerwowanyPajonk: O kasza i makaron to też dobry pomysł. Z tym, że też ile można :P Hmm pomyślę o tym czy da się coś z tego sensownego złożyć. Jakieś gotowe produkty najlepiej by się przydały bo czasem nie chce mi się gotować (a raczej zazwyczaj).

Nie zapycham się białkiem, trenuję siłowo i po prostu staram się trzymać białko na odpowiednim poziomie
  • Odpowiedz
@smieszek321: no widzisz ja na takiej prostej diecie jestem juz jakies 2.5 roku prawie

jak nigdy nie potrafilam utrzymac wagi, to teraz moge nawet sie obzerac kaszą, warzywami i mięsem a i tak waga spada - no i wiadomo zero cukru też pomaga

ja robię tak, że po prostu gotuję w weekendy, do lodóweczki i w tygodniu tylko odgrzewam na patelni pod przykrywką z dodatkiem oleju kokosowego lub oleju z pestek
  • Odpowiedz
  • 1
@smieszek321 jak jesz tofu bez niczego to nic dziwnego, że fuj. Daj tam pieprzu, trochę sosu sojowego, jakąś cebulkę, pomidor, musztarda, keczup, wszystko w bułę i zajebiste jedzenie.
  • Odpowiedz