Wpis z mikrobloga

Jest osoba, która nosi opaskę "mam cukrzycę". Zrobiła mi przysługę i chciałbym jej dać niezobowiązujący prezent. Normalnie wręczyłbym jakieś "Rafaello" czy coś takiego, no ale ta cukrzyca. Czy są jakieś słodycze/przekąski dla cukrzyków? Czy pomyśleć o czymś zupełnie niespożywczym, może jakaś maskotka? Ale to już mogłoby być źle odebrane.

#pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna #zdrowie #cukrzyca
Mordeusz - Jest osoba, która nosi opaskę "mam cukrzycę". Zrobiła mi przysługę i chcia...

źródło: comment_KSUO3LCqq4sitOeCI8ohVjGKXvfCYDG1.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mordeusz: banan odpada, skoczy jej cukier do niebotycznych wartości. Lepszym rozwiązaniem byłby grapefruit z owoców. Albo paczkę krówek milanowskich. Te ostatnie używane są do podniesienia poziomu cukru jak tenże spadnie dość nisko i trzeba się ratować. Mówię to jako właściciel #rozowegopaska z cukrzycą na insulinę.
@Mordeusz: mozesz zajrzec do jakiegos sklepu ze zdrowa zywnoscia, a i duze supermarkety miewaja produkty dla cukrzykow w dzialach ze zdrowa czy tam zdrowsza zywnoscia... moga miec slodycze slodzone stewia lub ksylitolem - to sa slodziki-zamienniki cukru ludzi na #lowcarb albo #keto wiec moze cos takiego. osobiscie chetnie bym przyjela dobra gorzka czekolade, taka 90% lub więcej ;-)
aha, no i zawsze zostaje jakas dobra kawa albo herbatka :-)
@Mordeusz paczka żelków bez cukru. Ma tylko dwie wady: po pierwsze jest słodzone jakimś chemicznym gównem a po drugie może wywoływać sraczkę epickich rozmiarów. A poza tymi drobnymi niedogodnościami to smakuje jak zwykle Haribo ( ͡º ͜ʖ͡º)
@rozowy_pasek: To była moja pierwsza myśl, ale chyba trochę zbyt zobowiązujące, nie chciałbym, żeby coś sobie pomyślała więcej, niż że to odwdzięczenie się za przysługę. Ale najwyżej, trudno ;)