Wpis z mikrobloga

Udało mi się zebrać wszystkie informacje w całość. Poszukuję sprzętu do kuchni. Budżet powiedzmy bez przesady, ale rozsądnie. Nie chcę najtaniej i nie chcę najdrożej. Powiedzmy, że średnia i wysoka półka. Oto co wybrałem :)

#lodowka :
tu akurat wybór w zasadzie został już dokonany, wybrałem model: SAMSUNG BRB260131WW, co o tym sądzicie? Nie potrzebuję wyższego modelu ponieważ zamrażarka zawsze będzie zamrażarką i pojemnik Take Out (czy jakoś tak) jest mi zbędny.
___________________________________________________

#zmywarka :
mam dylemat gdyż wybór modeli jest ogromny... Wymagania jakie mam to:
- szuflada na sztućce,
- otwieranie drzwi po skończeniu pracy (to ma tylko chyba AEG i Electrolux)
- wyświetlanie czasu na podłodze (tak samo chyba ma tylko AEG i Electrolux i chyba Siemens)

No i szukam głównie wśród produktów AEG i Electrolux... i kompletnie nie wiem, który model wybrać. Nie potrzebuję Comfort Lift... Czym one się w ogóle różnią?
__________________________________________________

#piekarnik :
w zasadzie zastanawiam się między modelami: SAMSUNG NV75N5671RB a SAMSUNG NV75N5641RB różnica w zasadzie tylko taka, że jeden ma pyrolizę, a drugi katalizę... Ten z pyrolizą jest trudniej dostępny. Ale czy warto?
__________________________________________________

#kuchenka mikrofalowa:
zastanawiam się między pasującym do piekarnika modelem: SAMSUNG NQ50K3130BB albo niepasującym, ale mającym grilla modelem: Samsung FG87SUB... Nie wiem co wybrać :<
__________________________________________________

#indukcja :
od początku rozważałem produkty AEG/Electrolux i byłem zdecydowany na model: AEG IKE74451FB / Electrolux EIV744... Potem zacząłem trochę się zastanawiać i podobno na tych mniejszych polach ciężko smażyć naleśniki i warto zainwestować w płytę, która ma 24cm pole indukcyjne. No i wybór padł na modele: AEG IKE74441FB / Electrolux EIV734. Pytanie, czy warto i czy to prawda?
Niestety potem pojawił się kolejny problem. Mianowicie pojawił się pomysł zlicowania płyty z blatem i niestety ale AEG i Electrolux ma praktycznie zawsze szlif po bokach... Tego się zlicować nie da :( Jest tylko jeden model, który ma 80cm. A to już sporo...

Wtedy odkryłem model Amica PI6544S4UD. Co o nim sądzicie?

Ogólnie co do płyty to mam następujące wymagania:
- osobne slider'y dla każdego pola
- bridge przynajmniej dla dwóch pól (a najlepiej dla wszystkich tak jak ma to Amica)
___________________________________________________

#okap:
tu nic nie wybierałem bo wiadomo, że zależy to od szerokości płyty. Nie znam się też na firmach itp. Wymagania to:
- wyciąg z możliwością wpięcia w komin,
- podszafkowy do pełnej zabudowy,
- pomieszczenie ma około 60 m^3 przy czym jest otwarte na resztę mieszkania dlatego wydajność musi mieć dość dużą,
- ma być cichy. Nie super cichy, ale cichy żeby głowy nie urwało.

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze z Waszej strony :P

Wołam @blunch gdyż wiem, że na pewno pomoże! :))))))

#agd #urzadzajzwykopem #budujzwykopem #pytaniedoeksperta #dom #mieszkanie #kupujzwykopem #cokupic
  • 21
  • Odpowiedz
@nowik:

lodówka SAMSUNG


źle, samsungi wychodziły często z dużymi wadami produkcyjnymi, również po okresie gwarancji
Proponuje nieśmiertelne bosch albo siemens (to samo, inne nazwy), ewentualnie jakieś miele (ale nie
  • Odpowiedz
@goromadska:

#lodowka: jakie wady masz na myśli? Akurat co do lodówki to praktycznie cały internet krzyczy, żeby wybierać między LG a Samsungiem... Na Miele mnie nie stać :P A Liebherr podobno jedzie na renomie marki. W tej chwili nie warto za nich przepłacać.
Co do lodówek BOSCH/Siemens to nic nigdzie nie słyszałem, a Beko podobno są awaryjne niestety... :(

#zmywarka: wiem, że to to samo :P Ja właśnie szukam różnic między modelami i... po prostu w necie ich nie widzę, a w sklepach na wystawach mają max 1-2 modele, z tymi funkcjami co mnie interesują i są to modele najdroższe, które posiadają funkcje
  • Odpowiedz
@nowik: no niestety ponad rok temu wypadłem z branży więc nie jestem na bieżąco.
Lodówki samsung - chodzi głównie o wady materiałowe które wychodzą po czasie (ale Ty pod zabudowę, więc część Cię ominie np. wyginająca się/falująca samoczynnie obudowa). Widziałem jednak też brak otworów pod przełożenie drzwi, krzywe drzwi (zawiasy), połamane półki. Najważniejsze sprawdzić przy dostawie czy wszystko gra - albo nagrywać odpakowywanie i dobrze sprawdzić.
  • Odpowiedz
SAMSUNG BRB260131WW,


@nowik: Z tego co widzę, to tam jest stary NoFrost, więc jedzenie będzie Ci obsychać w lodówce (suche powietrze z zamrażarki jest transportowane do chłodziarki). Generalnie robi furorę przez metalową blachę z tyłu, ale moim zdaniem jest bardzo mały zakres modyfikacji wysokości półek (jak to w samsungu). Jak Ci się podoba to bierz, ale dupy nie urywa :)

#zmywarka
  • Odpowiedz
@nowik: Niezbyt wiele jest konkurencji jeśli chodzi o dual nofrost w lodówkach w zabudowie. Gorenje i Electrolux ma (wydaje mi się) wyłącznie nofrost w zamrażarce, i to jest w sumie spoko opcja, bo sam Nofrost pełny zabiera ze 3-4 cm z tylnej ściany, co powoduje zmniejszenie już i tak małej pojemności lodówki.
Samsungi są spoko, ale droższe modele, jest jeszcze Beko w konkurencyjnych pieniądzach.

#zmywarka: nie wiem,
  • Odpowiedz
A ja się odrobinę podepnę, bo stoję przed podobnymi wyborami co @nowik, z tym że mieszkanie będę odbierał i urządzał w kwietniu/maju. Obecnie jest sporo promocji i wyprzedaży (na przykład w euro 67% zniżki na czwarty produkt i raty 0% płatne od kwietnia) - warto w związku z tym kupować teraz, czy poczekać do kwietnia? Straci się trochę gwarancji i mogą potencjalnie wyjść jakieś nowe modele, ale wtedy i tak
  • Odpowiedz
@nowik: Nie napisałeś na czym Ci w poszczególnych sprzętach najbardziej zależy, więc ciężko cokolwiek doradzić. Dlatego zamiast proponować coś konkretnego napiszę po prostu co sam niedawno kupiłem i dlaczego:

- lodówka
Mam aneks kuchenny więc priorytetem była cisza (w poprzednim mieszkaniu lodówkę stojącą w wydzielonej kuchni słyszałem nawet na korytarzu). Kupiłem Liebherra ICP3334 (który ma 31db) tylko dlatego, że był na promocji i kosztował znacznie mniej niż teraz. Gdyby nie promocja, to rozważałbym któryś z modeli Whirlpoola, które mają 35db i są znacznie tańsze. Reszta producentów to już niestety 37db i więcej.
  • Odpowiedz
@nowik: Niezbyt wiele jest konkurencji jeśli chodzi o dual nofrost w lodówkach w zabudowie. Gorenje i Electrolux ma (wydaje mi się) wyłącznie nofrost w zamrażarce, i to jest w sumie spoko opcja, bo sam Nofrost pełny zabiera ze 3-4 cm z tylnej ściany, co powoduje zmniejszenie już i tak małej pojemności lodówki.

Samsungi są spoko, ale droższe modele, jest jeszcze Beko w konkurencyjnych pieniądzach.


@blunch: ten model lodówki to w sumie najwyższy model :P Wyższe mają tylko niższą klasę elektryczności i więcej dodatków, których nie potrzebujemy... :)

@nowik: Nie napisałeś na czym Ci w poszczególnych sprzętach najbardziej zależy, więc ciężko cokolwiek doradzić. Dlatego zamiast proponować coś konkretnego napiszę po prostu
  • Odpowiedz
@nowik:
- lodówka
Ta moja ma 31db. Rok/dwa lata temu Liebherr zmienił jej specyfikację (m.in. obniżył emitowany hałas) bez zmiany "głównego" nazewnictwa (różni się jakimiś "dalszymi" numerkami, których na ogół sklepy nie podają). Można przeczytać o tym tu (pod koniec strony): https://blog.liebherr.com/urzadzenia-chlodnicze/pl/urzadzenia-domowe-liebherr-na-targach-ifa-2017-making-life-smarter/
czy tu, gdzie wyraźnie jest rozróżnienie na "starą" i "nową" wersję: http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/chlodziarko-zamrazarki-do-zabudowy/
Strona Liebherra podaje już tylko nową wersję z 31db:
  • Odpowiedz
@nowik: Też właśnie wybieram sprzęty i praktycznie padło już na płytę AEG Slim-fit IKE74441FB i piekarnik AEG BSE782320M. Oczywiście dylematy, czy po Nowym Roku wskoczą jakieś promki, bo obecnie tylko rabat na drugi produkt w Euro wchodzi. Jeśli chodzi o okap, to zdecydowałem się na wolnowiszący electrolux hob2hood. Mają też modele pod zabudowę AEG i Electrolux, które współpracują z ich płytami. Stwierdziłem że to może być ciekawe. Wracając do piekarnika,
  • Odpowiedz
@vegeciak: @ravnov: @blunch: @goromadska:

#lodowka: faktycznie Liebherr ma cyrki z tymi modelami... Pozostaje mi tylko gratulować zakupu! :) Dla mnie obecna cena tego modelu to zdecydowanie za dużo... Niemniej jednak 31 dB brzmią dobrze w specyfikacji. Mam aneks kuchenny. Poczytałem to co pisał @blunch i wybrałem
  • Odpowiedz
@nowik: Nie ma za co. Jak szukałem sprzętu dla siebie to też szukałem pomocy na mikro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- lodówka
Nie będziesz zadowolony, ale robisz jak uważasz. 38 db to jeden z najgorszych wyników jeśli chodzi o lodówki do zabudowy (mniej potrafią mieć nawet lodówki wolnostojące). Chyba, że masz duży ten salon z aneksem albo zawsze w tle będzie jakieś inne źródło hałasu (radio, TV, rozmówcy), które zagłuszy głośnego Samsunga. Gdy w salonie zrobi się cicho (bo zechcesz po prostu posiedzieć/poleżeć w milczeniu albo poczytać książkę, gazetę, itp.), będziesz narzekał na buczący w tle agregat. Przejdź się wieczorem do swojej kuchni, stań 2-3m od obecnej lodówki (gdy ta będzie pracowała) i zastanów się, czy w nowym mieszkaniu chcesz mieć
  • Odpowiedz
-nie spowodowal zadnych problemow z frontami szafek / blatem? Odklejanie laminatu odbarwienia?


@Pan_Wloczykij: mam blat z kamienia i fronty lakierowane, więc to zupełnie inna bajka...

-rozumiem ze system otwiera drzwiczki przed konce cyklu aby wypuscic pare a potem je zemyka czy pozostaja
  • Odpowiedz
@nowik: Cześć, stoję przed podpobnym dylematem i miałbym kilka pytań odnosnie sprzetów, które wybrałeś (mam podobne typy i chciałbym uzyskac odpowiedź na konkretne pytania:

- Lodówka Samsung: Faktycznie taka głośna?
- Piekarnik Daul cook flex (marzenie mojej różowej). Czy naprawdę warto dopłacić do takiego rozwiązania? Użyłeś tego faktcyznie przez to półtora roku? Czy pyroliza to konieczność?

- Co wtej zmywarce AEG jest takiego super co skłoniło Cię do tego wyboru? Ja myślałem o tym i chciałbym, żebyś napisał co "twoja" ma lepszego za co
  • Odpowiedz
@pokey: cześć
- ja jej nie słyszę, także według mnie nie jest
- tak, dość często używam nagrzewania tylko połowy piekarnika zamiast całego (mniej prądu na to idzie bo mniejszy obszar do podgrzania)
- według mnie lepsza pyroliza
- pisałem już wyżej co ma, z tego co widzę to co wkleiłeś to jakiś nowy model i różnic względem mojej ma niewiele. Akurat te najbardziej istotne rzeczy co ja chciałem to
  • Odpowiedz