Wpis z mikrobloga

Garść statystyk ze #szwajcaria

#zus W Szwajcarii przypada 35 osób powyżej 65 lat na każde 100 aktywnych zawodowo w wieku od 20 do 64 lat.

#zdrowie Wydatki na system zdrowotny to pona 80 mld chf rocznie, stanowi to ponad 12% PKB

#emigracja Emigranci stanowią 25,1% populacji.

#uchodzcy W 2018 roku (dane do 31.10) złożono 12'931 (w tym samym okresie 2017 15'444, a w szczycie kryzysu, czyli 2015 prawie 40k)

#zarobki Rożnica w zarobkach kobieta/ mężczyzna w 2018 to 14,6&

#ekologia Roczna emisja CO2 na mieszkańca to 4,7 t
Udział energii odnawialnych w zużyciu całościowym energii to 20,7%. Jeżeli chodzi o elektryczność to 60% pochodzi ze źródeł odnawialnych.

#statystyka #swissinfo
  • 14
@rotflolmaomgeez: No to ,że tutaj mam narazie spoko prace jestem młody zaraz ledwo 20 i po studiach z chęcią wyjadę :)
@qrcok: Nie:( dużo czytałem o Szwajcarii podoba mi się bardzo jako państwo jeszcze nie studiuje ale też wypadałoby odłożyć trochę kaski na start tutaj narazie mi się dobrze żyję ale chce coś nowego później!
@manedhel: Do jakiego państwa?
@veneficuss: A gdzie już byłeś? Rób rozeznanie sam, na miejscu, rób porównanie do innych miejsc. Bardzo fajnie, że masz określony cel, ale zawsze wszystko weryfikuj sam. Z odkładaniem kasy też postępuj mądrze. Ja raz robiłem podejście takie, że wszystkie oszczędności chciałem przeznaczyć na miesięczny urlop, podczas którego znalazłbym pracę. W ostatniej chwili to zostało odwołane. Parę lat później, spróbowałem jeszcze raz, ale nie bazując na ciężko odkładanych pieniądzach, tylko na zarobkach
@veneficuss: Nie patrz na wiek. Moim zdaniem im wcześniej tym lepiej. Ja wyjechałem w w wieku 23 lat i nie żałuję.
Z tym ze obecnie (kiedy ja wyjeżdżałem to jeszcze nie) do Szwajcarii to radziłbym Ci znać już któryś z tutejszych języków.