Wpis z mikrobloga

#java #spring #springmvc Powiedzmy że mam taką sytuację. Z securitycontext wyciągnąłęm sobie e-mail aktualnie zalogowanego użytkownika. Mam model B. W modelu B mam pole e-mail. Jak przy tworzeniu w metodzie typu POST, załączyć wyciągnięty e-mail i od razu zbindować go do nowej instancji tak aby cały formularz zapisał się w bazie wraz z tym e-mailem ? Z góry dziękuje
  • 9
  • Odpowiedz
@lukaszwasyl: po logach widać, zapisujesz na modelu, ale nie dostarczasz mu wszystkich zdefiniowanych danych na podstawie encji - jakieś pole jest nullem. Zapnij się debugiem i zobacz co ma w sobie offer, a w modelu zobacz co powinno mieć wypełnione

edit: w sumie nawet samą walidację w binding result sprawdź, co mu się tam nie podoba, bo ten poniższy exc o tym mówi - debug Twoim przyjacielem, mi to wygląda na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukaszwasyl: z takich ogólnych uwag do tego kodu jeszcze: po co na stringu robisz to string()? Dodatkowo po co dwa razy robisz save na offer?
  • Odpowiedz
@bohme: a) nieuwaga, wcześniej name miałem jako inny typ i rzutowałem żeby na bank to był string b) bo gdybym nie robił save przed sprawdzaniem warunku to zawsze bindingresult.Haserrors. Tak, mogę warunek usunąć i sprawdzać jedną możliwość.
  • Odpowiedz
@bohme: Czy musi ? nie koniecznie, bo to projekt do odbębnienia na uczelni, w ramach nauki wolę inne technologie. Co chce osiągnąć ? Pobrać e-mail z zalogowanego użytkownika żeby wstawić do ogłoszenia. Bankowo to nie jest dobrze zrobione, powiem szczerze że robiłem analogiczne rzeczy w dwóch innych frameworkach i poszło mi to szybciej. Zasady są podobne, ale to spring ma w sobie więcej warstw pośrednich.

  • Odpowiedz